Audi Q3 - zmora BMW

To musiała być ciężka noc dla szefów BMW. Dziś, pozbawione godnego rywala X1 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, ale już niebawem może się to zmienić. Audi pochwaliło się właśnie swoim kompaktowym SUV'em - modelem Q3
Audi Q3 - zmora Bawarii Audi pochwaliło się właśnie swoim kompaktowym SUV'em - modelem Q3 To musiała być ciężka noc dla szefów BMW. X1 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, ale może się to zmienić. Audi zaprezentowało swój kompaktowy SUV - model Q3. Premierom nowych modeli z Ingolstadt rzadko kiedy towarzyszy stylistyczna rewolucja. Nie inaczej jest i tym razem. Nadwozie Audi Q3 to kolejny przykład czystej, oszczędnej i wolnej od zbędnych fajerwerków formy. W sylwetce crossovera nie zabrakło nawiązań do innych, współczesnych reprezentantów niemieckiej marki. Jest charakterystyczny, potężny grill, pociągłe reflektory z LED-owym oświetleniem i nieco pękaty zadek, przypominający ten z modelu A1. Jednak mimo wyraźnych, stylistycznych powtórzeń, nadwozie Q3 prezentuje się całkiem świeżo. Zbudowane na platformie Tiguana auto mierzy 439 cm długości, 183 cm szerokości i 160 cm wysokości. W najlżejszej odmianie - z napędem na przednią oś i podstawowym silnikiem benzynowym - waży 1500 kg. Ilością miejsca w kabinie ma nie odbiegać od swojego protoplasty ze stajni Volkswagena. Na tylnej kanapie mogą podróżować trzy dorosłe osoby, a po jej złożeniu 460-litrowy bagażnik rośnie do 1635 l. Klienci będą mogli wybierać spośród czterech dostępnych silników. Benzynowe TFSI o pojemności 2 l trafi do sprzedaży w wersji 170- i 211-konnej. Jednostka wysokoprężna, również 2-litrowa, na początku dostępna będzie tylko w odmianie 170-konnej. Wariant o mocy 143 KM wzbogaci gamę silnikową prawdopodobnie pod koniec bieżącego roku. Audi Q3 występować będzie w wersji 4x4 (Haldex) i z napędem na oś przednią. Słabsze silniki standardowo parowane będą z sześciostopniową skrzynią manualną, mocniejsze - z siedmiostopniowym automatem S-tronic. Dla bazowych odmian dwusprzęgłowa przekładnia dostępna będzie jako opcja. Nowy model produkowany będzie w hiszpańskiej fabryce w Martorell. Na rodzimym rynku ceny auta będą zaczynać się od kwoty 29 900 euro.

Premierom nowych modeli z Ingolstadt rzadko kiedy towarzyszy stylistyczna rewolucja. Nie inaczej jest i tym razem. Nadwozie Audi Q3 to kolejny przykład czystej, oszczędnej i wolnej od zbędnych fajerwerków formy. W sylwetce crossovera nie zabrakło nawiązań do innych, współczesnych reprezentantów niemieckiej marki. Jest charakterystyczny, potężny grill, pociągłe reflektory z LED-owym oświetleniem i nieco pękaty zadek, przypominający ten z modelu A1. Jednak mimo wyraźnych, stylistycznych powtórzeń, nadwozie Q3 prezentuje się całkiem świeżo.

Zbudowane na platformie Tiguana auto mierzy 439 cm długości, 183 cm szerokości i 160 cm wysokości. W najlżejszej odmianie - z napędem na przednią oś i podstawowym silnikiem benzynowym - waży 1500 kg. Ilością miejsca w kabinie ma nie odbiegać od swojego protoplasty ze stajni Volkswagena. Na tylnej kanapie mogą podróżować trzy dorosłe osoby, a po jej złożeniu 460-litrowy bagażnik rośnie do 1635 l.

Klienci będą mogli wybierać spośród czterech dostępnych silników. Benzynowe TFSI o pojemności 2 l trafi do sprzedaży w wersji 170- i 211-konnej. Jednostka wysokoprężna, również 2-litrowa, na początku dostępna będzie tylko w odmianie 170-konnej. Wariant o mocy 143 KM wzbogaci gamę silnikową prawdopodobnie pod koniec bieżącego roku.

Audi Q3 występować będzie w wersji 4x4 (Haldex) i z napędem na oś przednią. Słabsze silniki standardowo parowane będą z sześciostopniową skrzynią manualną, mocniejsze - z siedmiostopniowym automatem S-tronic. Dla bazowych odmian dwusprzęgłowa przekładnia dostępna będzie jako opcja.

Jak przystało na auto klasy premium, Audi Q3 będzie można doposażyć wieloma hi-endowymi gadżetami. Na długiej liście dodatków znajdzie się m.in.: system nagłośnieniowy firmy Bose, panoramiczny dach, elektroniczny asystent parkowania czy bezprzewodowy dostęp do internetu.

Nowy model produkowany będzie w hiszpańskiej fabryce w Martorell. Na rodzimym rynku ceny auta będą zaczynać się od kwoty 29 900 euro.

Zapraszamy do obszernej galerii zdjęć Audi Q3.

 

Bartosz Sińczuk


ZOBACZ TAKŻE:

Audi ufa Seatowi

Audi inwestuje w rozwój

Audi Q5 - ogłoszenia

Więcej o: