Audi S8 - pierwsze szczegóły

W sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące sportowej odmiany flagowej limuzyny z Ingolstadt. Audi S8 zadebiutuje nie wcześniej, niż na początku przyszłego roku
Audi S8 - szczegóły Nowe Audi A8 ma się pojawić w salonach na początku 2012 roku. W sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące sportowej odmiany Audi A8. Napędzać ją będzie silnik V10 z Lamborghini. W sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące sportowej odmiany flagowej limuzyny z Ingolstadt. Audi S8 zadebiutuje nie wcześniej, niż na początku przyszłego roku. Downsizing dotyczy nie tylko aut miejskich, ale ogarnia także silniki w największych i najbardziej luksusowych samochodach. Poprzednia generacja Audi S8 napędzana była pochodzącym z Lamborghini motorem V10 o pojemności 5,2 l. i mocy 450 KM. Obecna A8 także doczeka się sportowej odmiany, ale znacznie lżejszej. Pod maską będzie pracował silnik V8 o skromnej pojemności 4 litrów, ale za to wspomagany dwoma turbinami. Dzięki temu rozwiązaniu silnik będzie osiągał ok. 520 KM i z pewnością zapewni lepsze, niż w przypadku poprzednika osiągi. Najprawdopodobniej nowe Audi S8 pojawi się w salonach na początku przyszłego roku.

Downsizing dotyczy nie tylko aut miejskich, ale ogarnia także silniki w największych i najbardziej luksusowych samochodach. Poprzednia generacja Audi S8 napędzana była pochodzącym z Lamborghini motorem V10 o pojemności 5,2 l. i mocy 450 KM.

Obecna A8 także doczeka się sportowej odmiany, ale znacznie lżejszej. Pod maską będzie pracował silnik V8 o skromnej pojemności 4 litrów, ale za to wspomagany dwoma turbinami. Dzięki temu rozwiązaniu silnik będzie osiągał ok. 520 KM i z pewnością zapewni lepsze, niż w przypadku poprzednika osiągi.

Najprawdopodobniej nowe Audi S8 pojawi się w salonach na początku przyszłego roku.

Marcin LewandowskiQuattro stanowią 38% sprzedaży Audi


ABT przyprawia Audi A6


Audi Q6 na horyzoncie