Cajun wyjedzie z Lipska

Porsche ogłosiło, że mniejszy SUV o roboczej nazwie Cajun, którego debiut planowany jest na koniec przyszłego roku, będzie produkowany w zakładach w Lipsku
Cajun wyjedzie z Lipska Porsche ogłosiło, że SUV o roboczej nazwie Cajun będzie produkowany w Lipsku Porsche ogłosiło, że mniejszy SUV o roboczej nazwie Cajun, którego debiut planowany jest na koniec przyszłego roku, będzie produkowany w zakładach w Lipsku. Zakłady w Lipsku powstały na potrzeby produkcji modelu Cayenne w 2002 roku. Od tego czasu sportowy SUV marki Porsche powstaje właśnie tam. W latach 2004-2006 powstawał tam model Carrera GT, będący wizytówką technicznych możliwości firmy. Od kwietnia 2009 roku powstaje tam czteromiejscowa Panamera. Także produkcja hybrydowej wersji Cayenne będzie odbywać się w Lipsku. Porsche oficjalnie poinformowało, że rozbuduje fabrykę w Lipsku. Już niedługo rozpoczną się prace nad nowym obiektem, który powstanie na działce o powierzchni ok. 400 hektarów. W związku z produkcją Cajuna w Lipsku (fabryka), Zuffenhausen (siedziba, fabryka) i w Weissach (centrum badawczo-rozwojowe) powstanie łącznie tysiąc nowych miejsc pracy. Nowy model Cajun będzie młodszym i mniejszym braciszkiem SUV-a Cayenne. Jego konstrukcja ma bazować na platformie wykorzystanej w Audi Q5. Prawdopodobnie nadwozie będzie trzydrzwiowe. Nie wiadomo jeszcze jak Cajun będzie wyglądał, ale pewne jest, że za stylistykę będzie odpowiedzialny Walter De Silva. Jedyne, czego dowiedzieliśmy się z informacji podanej przez Porsche jest to, że nowy model będzie łatwy w prowadzeniu i będzie wyraźnie mocniejszy od konkurencji. W przeciągu roku Porsche powinno pokazać model studyjny. Cajun w wersji produkcyjnej zadebiutuje najpewniej pod koniec 2012 roku, a do salonów trafi na początku 2013.

Zakłady w Lipsku powstały na potrzeby produkcji modelu Cayenne w 2002 roku. Od tego czasu sportowy SUV marki Porsche powstaje właśnie tam. W latach 2004-2006 powstawał tam model Carrera GT, będący wizytówką technicznych możliwości firmy. Od kwietnia 2009 roku powstaje tam czteromiejscowa Panamera. Także produkcja hybrydowej wersji Cayenne będzie odbywać się w Lipsku.

Porsche oficjalnie poinformowało, że rozbuduje fabrykę w Lipsku. Już niedługo rozpoczną się prace nad nowym obiektem, który powstanie na działce o powierzchni ok. 400 hektarów. W związku z produkcją Cajuna w Lipsku (fabryka), Zuffenhausen (siedziba, fabryka) i w Weissach (centrum badawczo-rozwojowe) powstanie łącznie tysiąc nowych miejsc pracy.

Nowy model Cajun będzie młodszym i mniejszym braciszkiem SUVa Cayenne. Jego konstrukcja ma bazować na platformie wykorzystanej w Audi Q5. Prawdopodobnie nadwozie będzie trzydrzwiowe. Nie wiadomo jeszcze jak Cajun będzie wyglądał, ale pewne jest, że za stylistykę będzie odpowiedzialny Walter De Silva. Jedyne, czego dowiedzieliśmy się z informacji podanej przez Porsche jest to, że nowy model będzie łatwy w prowadzeniu i będzie wyraźnie mocniejszy od konkurencji.

W przeciągu roku Porsche powinno pokazać model studyjny. Cajun w wersji produkcyjnej zadebiutuje najpewniej pod koniec 2012 roku, a do salonów trafi na początku 2013.

Marcin LewandowskiWszystkie smaki Porsche 911, cz. 1


Wszystkie smaki Porsche 911, cz. 2


Salon Genewa 2011 | Porsche Panamera S Hybrid

Więcej o: