Nowy Ogórek trafi do produkcji

Volkswagen pokazał w Genewie nową interpretację kultowego Ogórka. Dziennikarze brytyjskiego Autocara dowiedzieli się, że firma planuje zbudować produkcyjną wersję kompaktowego Transportera

W rozmowie z brytyjskimi dziennikarzami, członek zarządu Volkswagena ds. rozwoju Ulrich Hackenberg zdradził, że oprócz współczesnego Microbusa, na nowej, użytej w prototypie platformie MDS (Modular Design System)  firma zamierza zbudować kilka innych modeli, m.in. następną generację Audi A3. Przedstawiciel Volkswagena nie podał konkretnej daty, ale nieoficjalnie mówi się, że współczesne wcielenie Ogórka może trafić do produkcji w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat. Ze słów Hackenberga wynikało też, że auto będzie produkowane obok Beetla w meksykańskiej fabryce w Puebla.

Prototyp przedstawiony w Genewie ma 3,99 metra długości, 1,75 metra szerokości, 1,70 metra wysokości i napędzany jest silnikiem elektrycznym. Bulliego wyposażono m.in. w komputer podkładowy i muzyczną bibliotekę. O dźwięk dba system legendarnego producenta gitar i wzmacniaczy - firmy Fender. Podobnie jak jego protoplasta, koncepcyjny Transporter zachwyca łatwością aranżacji wnętrza. Wystarczy jeden ruch, aby siedzenia zmieniły się w łóżko: prawa i środkowa część przedniej kanapy (2/3) jest rozkładana, tylną kanapę również można całkowicie rozłożyć. Przy rozłożonej tylnej kanapie pojemność przestrzeni na bagaż wzrasta do 1600 litrów. Ponadto kanapy można kilkoma ruchami zmienić w duże łóżko. W ten sposób kompaktowy van staje się doskonałym towarzyszem weekendowych wypraw.

Mamy nadzieję, że model produkcyjny odziedziczy większość zalet genewskiego prototypu.

Bartosz Sińczuk


ZOBACZ TAKŻE:

Która generacja VW Transportera podoba Ci się najbardziej?

Rockton, terenowy VW Transporter

Samochody: Volkswagen Transporter - ogłoszenia

Więcej o: