VW uczci Golfa GTi na Nürburgringu

Zbliża się 35 rocznica debiutu pierwszego Golfa w wersji GTi. Z tej okazji Volkswagen postanowił wystawić w 24h wyścigu na torze Nürburgring "Golfa24", specjalnie przygotowaną wersję wyścigową

Volkswagen Golf wraca na Północną Pętlę Nürburgringu. Na legendarny, 24-godzinny wyścig który odbędzie się w dniach 23 - 26 czerwca 2011, jeden z najtrudniejszych testów w sporcie motorowym, Volkswagen przygotował na bazie swojego bestsellera, wyścigowy samochód turystyczny. Nowy samochód nazwany "Golf24" zaliczył już pierwsze testowe kilometry podczas jazd próbnych w Portugalii i we Włoszech.

Nowym Golfem24 kontynuujemy uwieńczony wieloma sukcesami udział w 24-godzinnych wyścigach na Nürburgring. Impreza ta jest niezwykle popularna, zalicza się do prawdziwych klasyków w sporcie motorowym i ze względu na ekstremalny dystans i wyjątkowy tor, stanowi także bardzo duże wyzwanie pod względem technicznym. Spektakularny Golf24 będzie dla szerokiej publiczności dodatkową atrakcją - dokładnie w 35-ty jubileusz GTI - wyjaśnił Kris Nissen, Dyrektor Volkswagen Motorsport

Fabryczny Volkswagen Golf po raz ostatni wystartował na torze Nürburgring w 2007 roku. Auto z napędem na przednią oś i mocą 300 KM zajęło ósme miejsce w klasyfikacji generalnej wyprzedzając wiele mocniejszych samochodów. Ponieważ od tego czasu konkurencja znacznie się wzmocniła, konieczne było opracowanie nowej koncepcji technicznej.

Nowy Golf posiada zmodyfikowany, pięciocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o pojemności 2,5 litra, wyprodukowany przez koncern Volkswagen. Jego moc 440 KM oraz maksymalny moment obrotowy 540 Nm są przenoszone na wszystkie cztery koła przez sześciobiegową przekładnię sekwencyjną.

mjl, źródło: VW


Salon Genewa 2011 | Volkswagen Bulli


Volkswagen Passat CC w policyjnych barwach | Galeria


Volkswagen wywołał wojnę cenową w Europie

Więcej o: