Salon Genewa 2011 | VW Golf Cabrio

Nie tylko Eos z blaszanym, składanym dachem, ale i klasyczny kabriolet - już niedługo poszerzy się oferta wersji nadwoziowych Volkswagena Golfa
Salon Genewa 2011: VW Golf Cabrio Już niedługo poszerzy się oferta wersji nadwoziowych Volkswagena Golfa Podczas salonu w Genewie Volkswagen zaprezentował Golfa Cabrio. Złożenie-rozłożenie dachu nowego modelu zajmuje 9,5 s i jest możliwe przy prędkości do 30 km/h Volkswagena Golfa w wersji Cabriolet/Cabrio produkowano w latach 1980-2002. Do 1993 roku bazowała ona na I generacji modelu, później zaś - na III. Volkswagen Golf Cabrio to kolejna obok Tiguana nowość niemieckiej firmy, przygotowana z myślą o targach motoryzacyjnych w Genewie. Kabriolet mierzy 4,22 m długości (Eos - 4,41 m) i stylistycznie podobny jest do hatchbacka. Seryjnie został wyposażony w tylne światła LED, znane z Golfa GTI. Nowy model wyposażono w miękki dach. Jego złożenie-rozłożenie zajmuje 9,5 s, a składanie i rozkładanie możliwe jest również podczas jazdy, przy prędkości do 30 km/h. W razie dachowania pasażerów chroni automatycznie wysuwający się pałąk przeciwkapotażowy. Do napędu posłużą turbodoładowane silniki benzynowe i wysokoprężne o mocy od 105 do 211 koni. Najoszczędniejsza wersja VW Golfa Cabrio - BlueMotion z motorem 1.6 TDI o mocy 105 koni - może pochwalić się średnim zużyciem paliwa 4,4 l/100 km. Do sprzedaży w Niemczech Volkswagen Golf Cabrio trafi już jutro. Ceny modelu startują od 23 625 euro.

Volkswagena Golfa w wersji Cabriolet/Cabrio produkowano w latach 1980-2002. Do 1993 roku bazowała ona na I generacji modelu, później zaś - na III (ich zdjęcia znajdziecie w galerii).

Volkswagen Golf Cabrio to kolejna obok Tiguana nowość niemieckiej firmy, przygotowana z myślą o targach motoryzacyjnych w Genewie. Kabriolet mierzy 4,22 m długości (Eos - 4,41 m) i stylistycznie podobny jest do hatchbacka. Seryjnie został wyposażony w tylne światła LED, znane z Golfa GTI. Pod tylną klapą kryje 250-litrowy bagażnik.

Nowy model wyposażono w miękki dach. Jego złożenie zajmuje otwarcie 9,5 s, a składanie i rozkładanie możliwe jest również podczas jazdy, przy prędkości do 30 km/h. W razie dachowania pasażerów chroni automatycznie wysuwający się pałąk przeciwkapotażowy.

Do napędu posłużą turbodoładowane silniki benzynowe i wysokoprężne o mocy od 105 do 211 koni. Najoszczędniejsza wersja VW Golfa Cabrio - BlueMotion z motorem 1.6 TDI o mocy 105 koni - może pochwalić się średnim zużyciem paliwa 4,4 l/100 km.

Do sprzedaży w Niemczech Volkswagen Golf Cabrio trafi już jutro. Ceny modelu startują od 23 625 euro.

Marcin Sobolewski, źródło: Volkswagen

Volkswagen Golf od emerytki - WIDEO

Volkswagen Golf GTI Adidas - GALERIA

Volkswagen Golf - ogłoszenia

Więcej o: