Salon Genewa 2011 | Jeszcze szybsze Maserati GranCabrio Sport

Ponętne GranCabrio pojawi się na genewskim wybiegu w kolorze Rosso Trionfale, inspirowanym barwami wyścigowych Maserati z lat 50. W parze z jaskrawą czerwienią idzie drobny zastrzyk mocy
Jeszcze szybsze Maserati Ponętne GranCabrio pojawi się na genewskim wybiegu w kolorze Rosso Trionfale Między przednie koła Maserati GranCabrio Sport trafi wolnossący, benzynowy motor V8 o pojemności 4,7 l. Ma on 450 KM, auto może pędzić z prędkością 285 km/h Ponętne GranCabrio pojawi się na genewskim wybiegu w kolorze Rosso Trionfale, inspirowanym barwami wyścigowych Maserati z lat 50. W parze z jaskrawą czerwienią idzie drobny zastrzyk mocy. Między przednie koła Maserati GranCabrio Sport trafi wolnossący, benzynowy motor V8 o pojemności 4,7 litra. Legitymuje się on mocą 450 koni i maksymalnym momentem obrotowym 510 Nm (o 10 KM i o 20 Nm więcej względem "zwyczajnej" wersji) i współpracuje z 6-biegowym automatem ZF, uzbrojonym w "szybsze" oprogramowanie. Choć najmocniejsze otwarte Maserati może pędzić z prędkością 285 km/h, to w porównaniu do pozbawionej przydomka Sport odmiany włoskim inżynierom udało się zmniejszyć zużycie paliwa o 6 proc. Poza zmianami w jednostce napędowej, pomajstrowali oni przy nastawach elektroniki sterującej zawieszeniem i sięgnęli po nawiercane tarcze hamulcowe. Z zewnątrz Maserati GranCabrio Sport wyróżnia się dymionymi kloszami lamp, polakierowanym na czarno wlotem powietrza, dyskretnym ospojlerowaniem i - najważniejsze - nowym odcieniem nadwozia Rosso Trionfale, inspirowanym barwami wyścigowych Maserati z lat 50. W 1957 roku za kierownicą bolidu Maserati 250F w podobnym kolorze Juan Manuel zdobył swój piąty tytuł mistrza świata Formuły 1. Sprzedaż Maserati GranCabrio Sport ruszy latem 2011.

Między przednie koła Maserati GranCabrio Sport trafi wolnossący, benzynowy motor V8 o pojemności 4,7 litra. Legitymuje się on mocą 450 koni i maksymalnym momentem obrotowym 510 Nm (o 10 KM i o 20 Nm więcej względem "zwyczajnej" wersji) i współpracuje z 6-biegowym automatem ZF, uzbrojonym w "szybsze" oprogramowanie.

Choć najmocniejsze otwarte Maserati może pędzić z prędkością 285 km/h, to w porównaniu do pozbawionej przydomka Sport odmiany włoskim inżynierom udało się zmniejszyć zużycie paliwa o 6 proc. Poza zmianami w jednostce napędowej, pomajstrowali oni przy nastawach elektroniki sterującej zawieszeniem i sięgnęli po nawiercane tarcze hamulcowe.

Z zewnątrz Maserati GranCabrio Sport wyróżnia się dymionymi kloszami lamp, polakierowanym na czarno wlotem powietrza, dyskretnym ospojlerowaniem i - najważniejsze - nowym odcieniem nadwozia Rosso Trionfale, inspirowanym barwami wyścigowych Maserati z lat 50. W 1957 roku za kierownicą bolidu Maserati 250F w podobnym kolorze Juan Manuel Fangio zdobył swój piąty tytuł mistrza świata Formuły 1.

Sprzedaż Maserati GranCabrio Sport ruszy latem br.

Marcin Sobolewski

Maserati GranCabrio w misji zbawienia

Maserati Quattroporte z zastrzykiem mocy - ZOBACZ TUTAJ

Maserati - ogłoszenia

Więcej o: