VERVA Racing Team dodaje gazu!

Już wkrótce polski zespół ponownie zawita na tory Formuły 1 i ruszy po zwycięstwo w prestiżowym Porsche Supercup. Pierwszy wyścig w Bahrajnie już za półtora miesiąca
VERVA Racing Team dodaje gazu! Już wkrótce polski zespół ponownie zawita na torze Formuły 1. Już za półtora miesiąca polski zespół VERVA Racing ponownie zawita na torze Formuły 1. Warto przypomnieć, że Kuba Giermaziak w drugiej połowie sezonu regularnie zajmował miejsca w czołowej dziesiątce. Zajął również 2. miejsce w rankingu debiutantów i zakończył starty na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej. Przed nadchodzącym sezonem oczekiwania są dużo większe, dlatego właśnie w składzie VERVY zaszły pewne zmiany. Obok Kuby Giermaziaka wystartuje Stefan Rosina - według ekspertów to jeden z najlepszych zawodników serii Porsche Supercup. Rosina, z pochodzenia Słowak, ma polską licencję zawodniczą i w tegorocznym sezonie wystartuje w polskich barwach. "Chciałbym stanąć na podium w Porsche Supercup, marzę o zwycięstwie i potrzebuję zespołu, który pomoże mi te cele zrealizować. W poprzednim sezonie bacznie obserwowałem organizację, przygotowanie i wyniki VERVA Racing Team. Doszedłem do wniosku, że chciałbym dołączyć do zespołu" - mówi Stefan Rosina. VERVA Racing Team rozpocznie kolejny sezon na pustynnym torze Sakhir podczas Grand Prix Bahrajnu już 12 marca 2011 roku.

Warto przypomnieć, że Kuba Giermaziak w drugiej połowie sezonu regularnie zajmował miejsca w czołowej "10". Zajął również 2. miejsce w rankingu debiutantów i zakończył starty na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej. Przed nadchodzącym sezonem oczekiwania są dużo większe, stąd zmiany w jego składzie.  

W barwach VERVA Racing Team obok Kuby Giermaziaka wystartuje Stefan Rosina. Nowy kierowca to według ekspertów jeden z najlepszych zawodników serii Porsche Supercup. Potwierdzają to jego wyniki. W sezonie 2009 został drugim wicemistrzem w Porsche Supercup. Również po siedmiu pierwszych wyścigach ostatniego sezonu był na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Rosina, z pochodzenia Słowak, posiada polską licencję zawodniczą i w tegorocznym sezonie wystartuje w polskich barwach.

"Chciałbym stanąć na podium w Porsche Supercup, marzę o zwycięstwie i potrzebuję zespołu, który pomoże mi te cele zrealizować. W poprzednim sezonie bacznie obserwowałem organizację, przygotowanie i wyniki VERVA Racing Team i doszedłem do wniosku, że chciałbym dołączyć do zespołu" - mówi Stefan Rosina.


VERVA Racing Team rozpocznie kolejny sezon na pustynnym torze Sakhir podczas Grand Prix Bahrajnu 12 marca 2011 roku. W nadchodzącym sezonie w ramach Porsche Supercup odbędzie się 11 wyścigów. W sezonie 2011 aż dwie rundy Porsche Supercup odbędą się w Azji, ponieważ seria powróci do Turcji na tor, który mieści się około 50 km od centrum Stambułu i znajduje się w jego azjatyckiej części. Będzie to nowy i ważny wyścig również dla zespołu, w szczególności dla Kuby Giermaziaka, dla którego Grand Prix Turcji będzie debiutem na tym torze. Koniec sezonu będzie miał miejsce w połowie września  podczas Grand Prix Włoch.

Marek Sworowski, źródło: VERVA Racing Team

ZOBACZ TAKŻE:

Mercedes SL - cztery w jednym - ZOBACZ TUTAJ

Porsche Panamera - ogłoszenia

Więcej o: