Już 1500 egzemplarzy Tesli Roadster

Amerykański koncern Tesla Motors sprzedał już 1500 elektrycznych Roadsterów
Już 1500 egzemplarzy Tesli Roadster Amerykański koncern Tesla Motors sprzedał już 1500 elektrycznych Roadsterów Koncern Tesla Motors sprzedał już 1500 elektrycznych Roadsterów. Równie dobre wyniki sprzedaży osiąga limuzyna Tesla Model S - przyciągnęła ponad 3000 klientów Kilka tygodni temu pisaliśmy o sukcesie elektrycznej limuzyny, która w kilka miesięcy przyciągnęła ponad 3 tys. klientów. Każdy, kto zdecydował się wpisać na listę oczekujących, musiał wpłacić uprzednio po 5 tys. dolarów zaliczki. Roadster, samochód o napędzie elektrycznym i zapierających dech w piersiach osiągach, cieszy się równie dużym zainteresowaniem. W rękach klientów jest już ponad 1500 egzemplarzy. Szacuje się, że tak duża flota dwumiejscowych Roadsterów pokonała do tej pory ponad 13 milionów kilometrów. Gdyby auta były wyposażone w konwencjonalne silniki, to potrzebowałyby na to około 1,5 miliona litrów paliwa. Czysta oszczędność? Niezupełnie, ponieważ producent nie obejmuje w tych obliczeniach kosztów uzyskania energii elektrycznej. Niemniej jednak duże uznanie dla Tesli Motors.

Kilka tygodni temu pisaliśmy o sukcesie elektrycznej limuzyny, która w kilka miesięcy przyciągnęła ponad 3000 klientów. Każdy, kto zdecydował się wpisać na listę oczekujących, musiał wpłacić uprzednio po 5000 dolarów zaliczki (czytaj tutaj).

Roadster, samochód o napędzie elektrycznym i zapierających dech w piersiach osiągach, cieszy się równie dużym zainteresowaniem. W rękach klientów jest już ponad 1500 egzemplarzy.

Szacuje się, że tak duża flota dwumiejscowych Roadsterów pokonała do tej pory ponad 13 milionów kilometrów. Gdyby auta były wyposażone w konwencjonalne silniki, to potrzebowałyby na to około 1,5 miliona litrów paliwa. Czysta oszczędność? Niezupełnie, ponieważ producent nie obejmuje w tych obliczeniach kosztów uzyskania energii elektrycznej. Niemniej jednak duże uznanie dla Tesli Motors.

Marek Sworowski

ZOBACZ TAKŻE:

Toyota RAV4 z sercem Tesli

"Siódemka" od Steinway & Sons

Samochody: Lotus - ogłoszenia

Więcej o: