Nowa Kia Picanto

Kia chce, aby jej samochody wyglądały atrakcyjnie. Ta zasada dotyczy także małych samochodów. Nowe Picanto jest wyraźnie ładniejsze od dotychczasowego, a do tego będzie oferowane także w wersji trzydrzwiowej
Nowa Kia Picanto Kia chce, aby jej samochody wyglądały atrakcyjnie Kia chce, aby jej samochody wyglądały atrakcyjnie. Nowe Picanto jest ładniejsze od dotychczasowego, a do tego będzie oferowane także w wersji trzydrzwiowej Po siedmiu latach produkcji przyszła pora na zmiany. Małe Picanto, znane także z torów wyścigowych, zyskało następcę. Nowy model zaprojektowano od początku. Dzięki temu jest nieco dłuższy od poprzednika i ma większy rozstaw osi. W przeciwieństwie do obecnego modelu, który oferowany jest jedynie jako samochód pięciodrzwiowy, nowa generacja Picanto będzie dostępna na rynkach europejskich także w wersji trzydrzwiowej. Gama jednostek napędowych nowego Picanto obejmować będzie cztery silniki o pojemności 1,0 i 1,2 litra. W zależności od zapotrzebowania poszczególnych rynków, dostępne będą także silniki spalające LPG (bi-fuel) oraz mieszanki benzyny i metanolu (flex-fuel). Oficjalna premiera Picanto nowej generacji odbędzie się 1 marca podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Po siedmiu latach produkcji przyszła pora na zmiany. Małe Picanto, znane także z torów wyścigowych, zyskało następcę.

Nowy model zaprojektowano od początku. Dzięki temu jest nieco dłuższy od poprzednika i ma większy rozstaw osi. W przeciwieństwie do obecnego modelu, który oferowany jest jedynie jako samochód pięciodrzwiowy, nowa generacja Picanto będzie dostępna na rynkach europejskich także w wersji trzydrzwiowej.

Gama jednostek napędowych nowego Picanto obejmować będzie cztery silniki o pojemności 1,0 i 1,2 litra (69-85 KM). W zależności od zapotrzebowania poszczególnych rynków, dostępne będą także silniki spalające LPG (bi-fuel) oraz mieszanki benzyny i metanolu (flex-fuel).

Oficjalna premiera Picanto nowej generacji odbędzie się 1 marca podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Marcin Lewandowski


Salon Genewa 2011 - premiery samochodów

Rządowa zapomoga przy zakupie elektrycznego samochodu


Kia Pro_ceed odmieniona


Samochody: Kia Picanto - ogłoszenia