Radicalem na zakupy?

Nową odmianą Radicala SR3 będzie można nie tylko poszaleć na torze, ale i... skoczyć "na miasto"
Radicalem na zakupy? Radical SR3 SL będzie się nadawał na tor wyścigowy i zwykłe drogi. Nowa odmianą Radicala - model SR3 SL - będzie dopuszczona do ruchu po ulicach. Samochód oficjalnie zadebiutuje 13 stycznia. Nową odmianą Radicala SR3 będzie można nie tylko poszaleć na torze, ale i... skoczyć "na miasto". Skrót SL w nazwie modelu odpowiada słowom "street legal". Oznacza to, że - o ile znajdzie się taki szaleniec - autem można będzie legalnie poruszać się po drogach publicznych. Pomysł ten brzmi jednak dość... radykalnie. Nikt bowiem nie powinien mieć wątpliwości, że środowiskiem naturalnym SR3 jest tor wyścigowy. Ważący zaledwie 675 kg bolid napędzany jest 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem EcoBoost z bezpośrednim wtryskiem paliwa, rozwijającym moc 300 koni mechanicznych. Cały potencjał trafia na koła tylnej osi za pośrednictwem 6-stopniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów z możliwością zmiany biegów za pomocą łopatek przy kierownicy. Nowy Radical oficjalnie zadebiutuje 13 stycznia podczas Autosport International w Birmingham.

Skrót SL w nazwie modelu odpowiada słowom "street legal". Oznacza to, że - o ile znajdzie się taki szaleniec - autem można będzie legalnie poruszać się po drogach publicznych. Pomysł ten brzmi jednak dość... radykalnie. Nikt bowiem nie powinien mieć wątpliwości, że środowiskiem naturalnym SR3 jest tor wyścigowy.

Ważący zaledwie 675 kg bolid napędzany jest 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem EcoBoost z bezpośrednim wtryskiem paliwa, rozwijającym moc 300 koni mechanicznych. Cały potencjał trafia na koła tylnej osi za pośrednictwem 6-stopniowej, sekwencyjnej skrzyni biegów z możliwością zmiany biegów za pomocą łopatek przy kierownicy.

Nowy Radical oficjalnie zadebiutuje 13 stycznia podczas Autosport International w Birmingham.

Bartosz Sińczuk


ZOBACZ TAKŻE:

Radical SR3 RS | Za kierownicą

Radical SR3 RS | Wideo

Autotrader.pl - ogłoszenia motoryzacyjne

Więcej o: