3000 klientów na Model S

Mimo że do salonowego debiutu pozostał jeszcze ponad rok, Tesla zebrała już 3000 zamówień na elektryczną limuzynę
3000 klientów na Model S Tesla zebrała już zamówienia na elektryczną limuzynę Mimo że do salonowego debiutu pozostał jeszcze ponad rok, Tesla zebrała już 3000 zamówień na elektryczną limuzynę - Model S. Tesla Model S - o jej zaletach i wadach klienci będą mogli przekonać się dopiero w 2012 roku. To jednak nie stanowiło żadnego problemu dla osób, które zdecydowały się wpisać na listę oczekujących, wpłacając uprzednio po 5000 dolarów zaliczki. Elektryczny silnik rozpędza auto do "setki" w 5,6 sekundy, a dzięki rozmieszczonym pod podłogą 8000 akumulatorom zasięg wynosi 483 km. Prędkość maksymalną ograniczono do 210 km/h. Tesla deklaruje, że ładowanie akumulatorów może zająć tylko 45 minut. Nowa limuzyna to nie jedyny sukces firmy. Sporą część zysków amerykańskiego producenta stanowi sprzedaż technologii. Wśród największych kontrahentów znalazł się Mercedes, z którym niedawno podpisano porozumienie. Tylko dla niego Tesla wyprodukuje 2000 zestawów baterii.

Tesla Model S - o jej zaletach i wadach klienci będą mogli przekonać się dopiero w 2012 roku. To jednak nie stanowiło żadnego problemu dla osób, które zdecydowały się wpisać na listę oczekujących, wpłacając uprzednio po 5000 dolarów zaliczki.

Elektryczny silnik rozpędza auto do "setki" w 5,6 sekundy, a dzięki rozmieszczonym pod podłogą 8000 akumulatorom zasięg wynosi 483 km. Prędkość maksymalną ograniczono do 210 km/h. Tesla deklaruje, że ładowanie akumulatorów może zająć tylko 45 minut. Więcej na temat Tesli Model S przeczytacie - tutaj

Nowa limuzyna to nie jedyny sukces firmy. Sporą część zysków amerykańskiego producenta stanowi sprzedaż technologii. Wśród największych kontrahentów znalazł się Mercedes, z którym niedawno podpisano porozumienie. Tylko dla niego Tesla wyprodukuje 2000 zestawów baterii.

Marek Sworowski


ZOBACZ TAKŻE:

"Siódemka" od Steinway & Sons


Samochody: Lotus - ogłoszenia

Więcej o: