Kuga dla świata

Podczas styczniowych targów w Detroit Ford zaprezentuje następce Forda Kuga. Ma to być kolejny globalny model spod znaku błękitnego owalu
Ford Kuga dla świata Podczas styczniowych targów w Detroit, Ford zaprezentuje następcę Forda Kuga Podczas styczniowych targów w Detroit, Ford zaprezentuje następcę Forda Kuga. Ma to być kolejny globalny model spod znaku błękitnego owalu. Podczas styczniowych targów w Detroit, Ford zaprezentuje następcę Forda Kuga. Ma to być kolejny globalny model spod znaku błękitnego owalu. Na targi przywiezie co prawda model studyjny, jednak zgodnie z informacjami uzyskanymi od osób zbliżonych do projektu, wersja produkcyjna nie będzie się od niego znacząco różnić. Podobnie jak Focus, również nowe wcielenie crossovera będzie modelem globalnym. Auto ma zastąpić zarówno crossovera, oferowanego w Europie, jak i model Escape, oferowany w Stanach Zjednoczonych. Wieść niesie, że w związku z tym szefowie Forda zastanawiają się nad przeniesieniem produkcji Kugi do amerykańskich zakładów w Louisville, gdzie obecnie produkuje się Forda Explorera. Obecna generacja Kugi cieszy się w Europie całkiem sporą popularnością. Od debiutu w 2008 roku auto znalazło ponad 61 tys. nabywców. Czy jej globalny następca odniesie podobny sukces? Przekonamy się już niebawem. Auto trafić ma do salonów na początku 2012 roku.

Na targi Ford przywiezie co prawda model studyjny, jednak zgodnie z informacjami uzyskanymi od osób zbliżonych do projektu, wersja produkcyjna nie będzie się od niego znacząco różnić. Podobnie jak Focus, również nowe wcielenie crossovera będzie modelem globalnym. Auto ma zastąpić zarówno crossovera oferowanego w Europie jak i model Escape oferowany w Stanach Zjednoczonych.

Wieść niesie, że w związku z tym szefowie Forda zastanawiają się nad przeniesieniem produkcji Kugi do amerykańskich zakładów w Louisville, gdzie obecnie produkuje się Forda Explorera.

Obecna generacja Kugi cieszy się w Europie całkiem sporą popularnością. Od debiutu w 2008 roku, auto znalazło ponad 61 tys. nabywców. Czy jej globalny następca odniesie podobny sukces? Przekonamy się już niebawem. Auto trafić ma do salonów na początku 2012 roku.

Bartosz Sińczuk


ZOBACZ TAKŻE:

Nowe diesla w Fordzie Kuga

Renault Koleos vs. Ford Kuga

Ford Kuga - ogłoszenia