Nadchodzi nowy Yaris

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia Toyota zaprezentuje oficjalnie mały model Vitz, japoński odpowiednik dobrze znanego w Polsce Yarisa. Część informacji na jego temat znamy już dziś
Debiut nowej Toyoty Yaris 22 grudnia Toyota zaprezentuje model Vitz, odpowiednik znanego w Polsce Yarisa Debiut nowej wersji Toyoty o nazwie Vitz nastąpi na pokazie w Genewie. Auto ma mieć mniej agresywny wygląd i zużycie paliwa na poziomie. 3,8 l/100 km. Europejski debiut małej Toyoty będzie miał miejsce podczas salonu samochodowego w Genewie. Jednak już dziś mamy pierwsze informacje na temat Yarisa. Model Vitz przeznaczony na rynek japoński będzie napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 l wyposażonym w system Start-Stop, a nazwanym Smart-Stop. Dzięki niemu inżynierom Toyoty udało się osiągnąć niewiarygodnie niskie zużycie paliwa. Ma ono wynosić średnio zaledwie 3,8 l/100 km i włączyć Vitza do grona najoszczędniejszych aut o napędzie spalinowym. Europejska wersja nazwana po raz trzeci Yaris będzie się nieznacznie różnić od Vitza. Inny będzie m.in. pas przedni z pojedynczą poprzeczką na atrapie chłodnicy. Także stylistyka wlotów powietrza będzie bardziej stonowana.

Najprawdopodobniej europejski debiut małej Toyoty będzie miał miejsce podczas salonu samochodowego w Genewie. Jednak już dziś mamy pierwsze informacje na temat Yarisa.

Model Vitz przeznaczony na rynek japoński będzie napędzany silnikiem benzynowym o pojemności 1,3 l wyposażonym w system Start-Stop, a nazwanym Smart-Stop. Dzięki niemu inżynierom Toyoty udało się osiągnąć niewiarygodnie niskie zużycie paliwa. Ma ono wynosić średnio zaledwie 3,8 l/100 km i włączyć Vitza do grona najoszczędniejszych aut o napędzie spalinowym.

Europejska wersja nazwana po raz trzeci Yaris będzie się nieznacznie różnić od Vitza. Inny będzie m.in. pas przedni z pojedynczą poprzeczką na atrapie chłodnicy. Także stylistyka wlotów powietrza będzie bardziej stonowana.

Marcin Lewandowski

Salon Genewa 2011 - premiery samochodów

Silniki Toyoty zyskają turbo


Toyota Prius | Za kierownicą


Samochody: Toyota Yaris - ogłoszenia

Więcej o: