Rockton, terenowy VW Transporter

Rockton wygląda bojowo. Napęd na cztery koła, zwiększony prześwit i wzmocnione zawieszenie powinno przypaść do gustu wszystkim tym, którzy potrzebują terenowego dostawczaka
Rockton - terenowy VW Transporter Auto ma napęd na cztery koła, zwiększony prześwit i wzmocnione zawieszenie Rockton wygląda bojowo. Napęd na cztery koła, zwiększony prześwit i wzmocnione zawieszenie powinny spodobać się tym, którzy potrzebują terenowego dostawczaka. Rockton powstał na bazie VW Transportera, wyposażonego w napęd na obie osie. W stosunku do wersji bazowej zmiany ograniczają się jedynie do wzmocnionego zawieszenia i zwiększonego o 30 mm prześwitu. Aby uczynić auto dzielną terenówką, należy zdecydować się dodatkowo na opcjonalne pakiety. Pakiet Expedition zawiera wzmocnione stalowe 16" koła, obute w terenowe opony, wzmocnioną skrzynię biegów, zaprojektowaną z myślą o pracy w terenie oraz fotele z możliwością przesuwania, które można wymontować. Pakiet Protective ma za zadanie chronić spód auta. W jego skład wchodzą osłony silnika, skrzyni biegów, zbiornika paliwa, tylnej osi i progów. Do napędu przewidziano turbodiesla 2.0 TDI CR o mocy 140 lub 180 KM. Przekazuje on moc na wszystkie cztery koła (Haldex). Oś tylna wyposażona jest w blokadę mechanizmu różnicowego. Ceny w Niemczech zaczynają się od 34 545 euro (ok. 135 tys. zł) netto. Wersja Expedition to wydatek 42 490 euro (ok. 170 tys. zł) netto.

Rockton powstał na bazie Transportera wyposażonego w napęd na obie osie. W stosunku do wersji bazowej zmiany ograniczają się jedynie do wzmocnionego zawieszenia i zwiększonego o 30 mm prześwitu. Aby uczynić auto dzielną terenówką należy zdecydować się dodatkowo na opcjonalne pakiety.

Pakiet Expedition zawiera wzmocnione stalowe 16" koła obute w terenowe opony, wzmocnioną skrzynię biegów zaprojektowaną z myślą o pracy w terenie oraz fotele z możliwością przesuwania, które można wymontować. Pakiet Protective ma za zadanie chronić spód auta. W jego skład wchodzą osłony silnika, skrzyni biegów, zbiornika paliwa, tylnej osi i progów.

Do napędu przewidziano turbodiesla 2.0 TDI CR o mocy 140 lub 180 KM. Przekazuje on moc na wszystkie cztery koła (Haldex). Oś tylna wyposażona jest w blokadę mechanizmu różnicowego.

Ceny w Niemczech zaczynają się od 34 545 euro (ok. 135 tys. zł) netto. Wersja Expedition to wydatek 42 490 euro (ok. 170 tys. zł) netto.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Nowy Volkswagen T1


4Runnera powrót na wieś


Samochody: VW Transporter T5 - ogłoszenia