Nissan Quest | Los Angeles 2010

Nissan pokochał pudełkowaty kształt i jak widać na przykładzie swojego najnowszego minivana zamierza go zaaplikować do wszystkich aut określanych jako MPV i SUV
Stylistyka Nissana Questa Najciekawszym stylistycznie elementem nowego Questa jest pas przedni Najciekawszym stylistycznie elementem Nissana Questa jest pas przedni. O jego urodzie można dyskutować, ale z pewnością nie można mu odmówić oryginalności. Nissan pokochał pudełkowaty kształt i jak widać na przykładzie swojego najnowszego minivana zamierza go zaaplikować do wszystkich aut określanych jako MPV i SUV. Dotychczasowy Quest z niskim, szybko opadającym przodem próbował udawać dynamicznie stylizowane auto. To dość trudne zadanie w przypadku mierzącego 518 cm długości minivana. Nowa generacja niczego już nie udaje. Pudełkowaty kształt bardziej przypomina autobusy miejskie, niż sportowe kombiaki. Przedsmakiem nowej filozofii stylistycznej był Nissan Patrol, czy nowa Serena. Najciekawszym stylistycznie elementem nowego Questa jest pas przedni. O jego urodzie można dyskutować, ale z pewnością nie można mu odmówić oryginalności. Reflektory połączone są ze sobą ozdobnym pasem, a pod nim wkomponowano atrapę chłodnicy. Dzięki temu "pysk" Nissana wydaje się być przyjazny. Mimo krótszego od poprzednika nadwozia (510 cm) w Queście nikomu miejsca nie zabraknie. Trzy rzędy siedzeń, z czego dwa ostatnie chowające się w podłodze, czy odsuwane elektrycznie boczne drzwi to główne cechy tego modelu. Pod maską pracuje silnik benzynowy V6 3.5, ale zamiast dotychczasowych 238 ma 253 konie mocy. Moment obrotowy wynosi 320 Nm i jest przenoszony przez bezstopniową skrzynię Xtronic. Sprzedaż nowego Questa rozpocznie się w Ameryce na początku przyszłego roku.

Dotychczasowy Quest z niskim, szybko opadającym przodem próbował udawać dynamicznie stylizowane auto. To dość trudne zadanie w przypadku mierzącego 518 cm długości minivana. Nowa generacja niczego już nie udaje. Pudełkowaty kształt bardziej przypomina autobusy miejskie, niż sportowe kombiaki. Przedsmakiem nowej filozofii stylistycznej był Nissan Patrol, czy nowa Serena.

Najciekawszym stylistycznie elementem nowego Questa jest pas przedni. O jego urodzie można dyskutować, ale z pewnością nie można mu odmówić oryginalności. Reflektory połączone są ze sobą ozdobnym pasem, a pod nim wkomponowano atrapę chłodnicy. Dzięki temu "pysk" Nissana wydaje się być przyjazny.

Mimo krótszego od poprzednika nadwozia (510 cm) w Queście nikomu miejsca nie zabraknie. Trzy rzędy siedzeń, z czego dwa ostatnie chowające się w podłodze, czy odsuwane elektrycznie boczne drzwi to główne cechy tego modelu.

Pod maską pracuje silnik benzynowy V6 3.5 ale zamiast dotychczasowych 238 ma 253 konie mocy. Moment obrotowy wynosi 320 Nm i jest przenoszony przez bezstopniową skrzynię Xtronic. Sprzedaż nowego Questa rozpocznie się w Ameryce na początku przyszłego roku.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Murano CrossCabriolet w całej okazałości | Galeria


Klapa Nissana Cube


Samochody: Nissan Quest - ogłoszenia