Nowy silnik 1.6 EcoBoost w Mondeo

Ford wprowadził do sprzedaży na rynku brytyjskim Mondeo z benzynowym silnikiem 1.6 EcoBoost. Już niedługo ta niewielka jednostka zawita też pod maski Mondeo w całej Europie
Nowy silnik w Mondeo Ford wprowadził na rynku brytyjskim silnikiem 1.6 EcoBoost Ford wprowadził do sprzedaży na rynku brytyjskim Mondeo z benzynowym silnikiem 1.6 EcoBoost. Już niedługo ta niewielka jednostka zawita pod maski Mondeo w Europie Ford wprowadził do sprzedaży na rynku brytyjskim Mondeo z benzynowym silnikiem 1.6 EcoBoost. Już niedługo ta niewielka jednostka zawita też pod maski Mondeo w całej Europie Silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra nie jest niczym niezwykłym w samochodach klasy średniej. Ale nowość w Mondeo to nie jest zwykły silnik, tylko nowoczesna jednostka EcoBoost wyposażona w doładowanie, bezpośredni wtrysk paliwa i zmienne fazy rozrządu. Dzięki niemu osiąga 160 KM i zastąpi w gamie silników Forda wolnossącą dwulitrówkę o mocy 145 KM. Dzięki doładowaniu udało się znacząco obniżyć spalanie. EcoBoost zadowala się średnio 6,8 l/100km (158 g CO2/km), podczas gdy poprzednia jednostka pochłaniała średnio 7,9 l/100km.

Silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra nie jest niczym niezwykłym w samochodach klasy średniej. Ale nowość w Mondeo to nie jest zwykły silnik, tylko nowoczesna jednostka EcoBoost wyposażona w doładowanie, bezpośredni wtrysk paliwa i zmienne fazy rozrządu. Dzięki niemu osiąga 160 KM i zastąpi w gamie silników Forda wolnossącą dwulitrówkę o mocy 145 KM.

Dzięki doładowaniu udało się znacząco obniżyć spalanie. EcoBoost zadowala się średnio 6,8 l/100km (158 g CO2/km), podczas gdy poprzednia jednostka pochłaniała średnio 7,9 l/100km.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Ford Mondeo EcoBoost 203 KM | Za kierownicą


Ford Mondeo 2.2 TDCi i 2.0 EcoBoost 240 KM | Pierwsza jazda


Samochody: Ford Mondeo - ogłoszenia