Škoda Fabia RS S2000 Edition

Fabia S2000 zdobyła tytuł Mistrza IRC 2010. Z tej okazji już niedługo 200 miłośników rajdowych wyczynów Škody będzie mogło stać się właścicielami wyjątkowej odmiany Fabii RS

Zielony lakier Racing Green, białe felgi, biała maska, biały dach i mnóstwo naklejek sponsorów. Tak w skrócie można opisać wygląd rajdowej Škody Fabii S2000, która zdobyła tytuł Mistrza Intercontinental Rally Challenge (IRC). Kowalami tego sukcesu byli Juho Hänninen i Mikko Markkula reprezentujący fabryczną drużynę Škoda Motorsport, za co odebrali nagrodę dla najlepszej załogi IRC w sezonie 2010.

Zielony lakier Racing Green, białe felgi, biała maska, biały dach i... napis "Škoda" na masce, to wyróżniki Fabii S2000 w wersji udomowionej. Ma tyle wspólnego z odmianą rajdową, co pies z wilkiem, ale to nie oznacza, że nie możemy jej trochę "przegonić".

Tak naprawdę jest to limitowana edycja sportowej vRS. Dlatego pod maską znajdziemy benzynowy silnik 1.4 TFSI osiągający 180 KM i 250 Nm momentu obrotowego. Moc trafia na koła za pośrednictwem dwusprzęgłowej skrzyni DSG. Rezultat to sprint do setki możliwy w 7,3 s i prędkość maksymalna 226 km/h.

Nie są znane ceny Škody Fabii RS Edition S2000. Wiadomo jedynie, że powstanie ich tylko 200.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Skoda z tytułem Mistrza IRC 2010


Skoda Fabia RS | Pierwsza jazda


Samochody: Skoda Fabia - ogłoszenia