911 Speedster wyprzedany

Podczas październikowych targów w Paryżu Porsche zaprezentowało limitowaną, otwartą wersję 911-ki nawiązującą wyglądem do klasycznego Speedstera z lat 50. Wszystkie 356 egzemplarzy auta znalazło już swoich właścicieli
911 speedster wyprzedany Wszystkie 356 egzemplarzy 911 speedster znalazło już swoich właścicieli. Podczas październikowych targów w Paryżu porsche zaprezentowało limitowaną, otwartą wersję 911. Wszystkie 356 egzemplarzy auta znalazło już swoich właścicieli. Podczas październikowych targów w Paryżu porsche zaprezentowało limitowaną, otwartą wersję 911 nawiązującą wyglądem do klasycznego speedstera z lat 50. Wszystkie 356 egzemplarzy auta znalazło już swoich właścicieli. I to mimo całkiem wysokiej ceny (ponad 200 tys. euro) i jeszcze przed planowanym na grudzień, oficjalnym debiutem retro-kabrioletu. Auto rozeszło się wyjątkowo szybko, biorąc pod uwagę, że znalezienie kupców 500 sztuk wspaniałego GT2 RS zajęło firmie kilka miesięcy. Speedster został zbudowany, by uczcić 25 rocznice powstania wewnętrznego działu - porsche exclusive, który zajmuje się indywidualizacją samochodów. W wyglądzie tyłu widać nawiązania do słynnego 356 speedster, który debiutował w 1953 roku. Obecny speerster bazuje na karoserii carrery 4S cabrio z poszerzonymi o 4 cm błotnikami i krótszą o 6 cm oraz mocniej pochyloną przednia szybą. Dwa garby za tylnymi fotelami skrywają ręcznie składany dach. Pod maską znajdzie się ten sam 3,8 litrowy boxer o mocy 408 KM, który montowany jest limitowanej do 250 sztuk wersji sport classic oraz w GTS-ie.

Parking.moto.pl - wszystkie samochody w jednym miejscu

I to mimo całkiem wysokiej ceny (ponad 200 tys. euro) i jeszcze przed planowanym na grudzień, oficjalnym debiutem retro-kabrioletu. Auto rozeszło się wyjątkowo szybko, biorąc pod uwagę, że znalezienie kupców 500 sztuk wspaniałego GT2 RS (więcej o tym tutaj) zajęło firmie kilka miesięcy.

Speedster został zbudowany, by uczcić 25 rocznice powstania wewnętrznego działu - Porsche Exclusive, który zajmuje się indywidualizacją samochodów. W wyglądzie tyłu widać nawiązania do słynnego 356 Speedster, który debiutował w 1953 roku. Obecny Speerster bazuje na karoserii Carrery 4S Cabrio z poszerzonymi o 4 cm błotnikami i krótszą o 6 cm oraz mocniej pochyloną przednia szybą. Dwa garby za tylnymi fotelami skrywają ręcznie składany dach.

Pod maską znajdzie się ten sam 3,8 litrowy boxer o mocy 408 KM, który montowany jest limitowanej do 250 sztuk wersji Sport Classic oraz w GTS-ie.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Najstarsze Porsche w USA

Porsche "ożywia pasję" | Wideo

Porsche 911 - ogłoszenia motoryzacyjne