Fiat Uno w wersji cabrio

Podczas zbliżających się targów samochodowych w Sao Paulo, brazylijski oddział Fiata zaprezentuje otwartą wersję miejscowego Uno
Fiat Uno w wersji cabrio Uno bez dachu - nie sposób go nie zauważyć. Podczas zbliżających się targów samochodowych w Sao Paulo, brazylijski oddział Fiata zaprezentuje otwartą wersję dwumiejscowego Uno. Podczas zbliżających się targów samochodowych w Sao Paulo, brazylijski oddział Fiata zaprezentuje otwartą wersję dwumiejscowego Uno. Co ciekawe, koncepcyjny kabriolet jest autem dwumiejscowym. Tam gdzie w "normalnej" wersji Uno znajdował się tylna kanapa, inżynierowie umiejscowili schowek na miękki, składany dach oraz pokaźne pałąki przeciwkapotażowe. Pod maską otwartej odmiany Uno pracuje benzynowe, turbodoładowane 1.4 o mocy 152 KM. Za sprawą agresywnego pakietu aerodynamicznego oraz dzięki 17-calowym, aluminiowym obręczom, brazylijskiego kabrioletu nie sposób nie zauważyć. Cabrio powstało na bazie Uno Nuovo, modelu oferowanego póki co wyłącznie w krajach Ameryki Łacińskiej. Jednak kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, jakoby auto mogło trafić również na rynek europejski.

Parking.moto.pl - wszystkie samochody w jednym miejscu

Co ciekawe, koncepcyjny kabriolet jest autem dwumiejscowym. Tam gdzie w "normalnej" wersji Uno znajdował się tylna kanapa inżynierowie umiejscowili schowek na miękki, składany dach oraz pokaźne pałąki antykapotażowe.

Pod maską otwartej odmiany Uno pracuje benzynowe, turbodoładowane 1.4 o mocy 152 KM. Za sprawą agresywnego pakietu aerodynamicznego oraz 17-calowym, aluminiowym obręczom brazylijskiego kabrioletu nie sposób nie zauważyć.

Cabrio powstało na bazie Uno Nuovo, modelu oferowanego póki co wyłącznie w krajach Ameryki Łacińskiej. Jednak kilka miesięcy temu pojawiły się plotki, jakoby auto mogło trafić również na rynek europejski (więcej tutaj).

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Koniec Seicento. Nowe Uno w Tychach?

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie