Audi S1 jednak z napędem 4x4?

Inżynierowie z grupy Volkswagena zmodyfikują platformę PQ25, by móc zastosować w niej napęd na cztery koła. Droga wolna dla Audi S1
Audi S1 z napędem 4x4? Inżynierowie z grupy Volkswagena zmodyfikują platformę PQ25 Inżynierowie z grupy Volkswagena zmodyfikują platformę PQ25, by móc zastosować w niej napęd na cztery koła. Droga wolna dla Audi S1 Podczas targów w Paryżu Audi zaprezentowało nową, topową odmianę swojego mikrusa. Mimo zaszczepienia pod maską 185-konnego 1.4 TSI przedstawiciele firmy nalegali, by w żadnym przypadku nie nazywać go S1. Teraz wiemy skąd ten upór. Jak się okazuje inżynierowie grupy Volkswagena pracują już nad modyfikacjami pozwalającymi w niemieckich maluchach stosować napęd na obie osie. Oznacza to, że - wbrew złośliwym komentarzom - sportowa odmiana filigranowego Audi nie będzie pierwszym w historii firmy przednionapędowym "S". Sugerowane 220 KM mechanicznych rozwijanych najprawdopodobniej przez turbodoładowany, 2-litrowy silnik TFSI będzie zatem rozdzielane na wszystkie cztery koła. Decyzja o przeprojektowaniu płyty podłogowej ma też rzekomo związek z planowanymi nowymi wariantami Volkswagena Polo. Napęd na obie osie mógłby trafić do malucha z literką R oraz przełajowego CrossPolo.

Parking.moto.pl - Wszystko o autach

Podczas targów w Paryżu Audi zaprezentowało nową, topową odmianę swojego mikrusa. Mimo zaszczepienia pod maską 185-konnego 1.4 TSI przedstawiciele firmy nalegali, by w żadnym przypadku nie nazywać go S1. Teraz wiemy skąd ten upór.

Jak się okazuje inżynierowie grupy Volkswagena pracują już nad modyfikacjami pozwalającymi w niemieckich maluchach stosować napęd na obie osie. Oznacza to, że  - wbrew złośliwym komentarzom - sportowa odmiana filigranowego Audi nie będzie pierwszym w historii firmy przednionapędowym "S". Sugerowane 220 KM mechanicznych rozwijanych najprawdopodobniej przez turbodoładowany, 2-litrowy silnik TFSI będzie zatem rozdzielane na wszystkie cztery koła.

Decyzja o przeprojektowaniu płyty podłogowej ma też rzekomo związek z planowanymi nowymi wariantami Volkswagena Polo. Napęd na obie osie mógłby trafić do malucha z literką R oraz przełajowego CrossPolo.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Zdążyć przed zimą z Pirelli - WYMYŚL HASŁO I WYGRAJ OPONY

Nie czekaj na zimę, kup zimówki już teraz - najtaniej! - opony.moto.pl

Więcej o: