Aston Martin Cygnet - do produkcji


Firma potwierdziła plany wprowadzenia w roku 2011 do produkcji miejskiego luksusowego modelu o nazwie Cygnet

Wszystko o autach - dane techniczne, oceny, opinie

Bazujący technicznie na Toyocie IQ samochód jest odpowiedzią na naciski ze strony Unii Europejskiej w celu obniżenie emisji dwutlenku węgla, czyli zużycia paliwa. Dlatego miejski Aston będzie miał nieprzyzwoicie mały jak na tę markę silnik o pojemności 1,3 l i mocy 98 KM. To zagwarantuje emisję na poziomie 120 g CO2/km. Dzięki takiemu wynikowi średnia emisja wszystkich modeli oferowanych przez Astona wyraźnie spadnie.

Jak tłumaczy szef Astona dr Urlich Bez - Jeśli już coś robimy to staramy się robić to dobrze. Jeśli budujemy sportowy samochód, to ma to być sportowy samochód. Kompromis nie jest drogą projektowania naszych modeli. Cygnet jest również samochodem bezkompromisowym, tak jak wszystkie Astony

Rzeczywiście jest to sposób na spełnienie wytycznych UE bez duszenia charakteru dotychczasowych modeli. Tylko czy znajdą się chętni na Toyotę w skórze Astona? Jak zapewnia firma męska biżuteria będzie cieszyła się sporym zainteresowaniem tym bardziej, że już wpłynęło sporo zamówień na Cygneta.

Szczepan Mroczek

ZOBACZ TAKŻE:

Bond sprzedaje swojego Astona - ZOBACZ TUTAJ

Cygnet - dlaczego powstał - ZOBACZ TUTAJ

Aston Martin - ogłoszenia

Więcej o: