Loeb - Mistrz świata po raz siódmy

Sebastien Loeb wygrał Rallye de France. Przypieczętował tym samym siódmy z rzędu, tytuł mistrza świata

Rajd Francji, 11. runda tegorocznych Mistrzostw Świata, rozegrana została po raz pierwszy w Alzacji, północno-wschodniej części kraju. Zawodnicy w ciągu trzech dni rajdu mieli do przejechania 1272,31 kilometrów, w tym 20 odcinków specjalnych o łącznej długości 352,88 kilometrów oesowych.

Przewaga punktowa, jaką wypracował Loeb podczas wcześniejszych rund, pozwoliła już podczas Rajdu Francji cieszyć się z triumfu siódmym z rzędu, tytułem mistrza świata. Drugą pozycję w rajdzie zajął Hiszpan Dani Sordo (Citroen C4 WRC). Na trzecie miejsce dojechał mistrz świata z 2003 roku Norweg Petter Solberg, również w Citroenie C4 WRC.

Michał Kościuszko i Maciek Szczepaniak, załoga Dynamic World Rally Team, zajęła 3. miejsce w klasyfikacji SWRC w zakończonym dzisiaj rajdzie. W stawce zwyciężył Patrik Sandell przed Jarim Ketomaą.