Paryż 2010 | BMW 6 Coupe Concept

Jedną z premier BMW podczas zbliżającego się salonu samochodowego w Paryżu będzie nowa generacja "szóstki". Co prawda nieco zawoalowana. Bo mimo, iż model widoczny na zdjęciach nosi dopisek "Concept", do salonów trafi auto w nieznacznie tylko zmienionej formie

Wszystko o BMW: parametry, osiągi, oceny

Obecna szóstka, często krytykowana za przekombinowaną i przesadnie muskularną sylwetkę, sygnowana nazwiskiem Chrisa Bangle'a odchodzi w zapomnienie. Nowe coupe, zaprojektowana pod okiem Adriana von Hooydonka, ma epatować mocą będąc jednocześnie autem smukłym i wyjątkowo eleganckim.

Van Hooydonk obiecuje, że produkcyjna wersja nie będzie znacznie różnić się od zaprezentowanego w Paryżu prototypu. Wśród niewielu elementów, które będą musiały ulec modyfikacjom wymienia takie detale, jak lusterka boczne, końcówki układu wydechowego oraz 20-calowe, aluminiowe obręcze.

Portal Autocar - powołujący się na źródła zbliżone do projektu - podaje, że nowa "szóstka" jest nieco niższa i szersza od obecnego modelu. Inżynierowie zwiększyli również rozstaw osi, dzięki czemu wnętrze nowego coupe jest odczuwalnie przestronniejsze.

Nowa szóstka trafi do salonów w przyszłym roku - w wersji coupe oraz cabrio z materiałowym dachem. Na hardcore'ową odmianę M6 trzeba będzie poczekać do roku 2012.

Więcej, bardziej szczegółowych informacji pojawi się zapewne przed samą premierą auta. Tymczasem zapraszamy do galerii.

Bartosz Sińczuk

Paryż 2010 - parada premier - ZOBACZ WSZYSTKIE

BMW 335i xDrive | Za kierownicą

Koniec BMW M6 i silnika V10

Samochody: BMW 335i - ogłoszenia

Więcej o: