BMW X5 M G-Power Typhoon

Na rynku pojawiają się SUV-y, które potrafią pokazać duszę prawdziwego sportowca. Czy dotyczy to również najnowszego BMW X5 M G-Power Typhoon?
BMW X5 M G-Power Typhoon SUV BMW przeszedł został poddany kolejnym modyfikacjom SUV BMW X5 M G-Power Typhoon po modyfikacjach może pochwalić się mocą 725 KM (890 Nm). Samochód przyspiesza do 100 km/h w zaledwie 4,2 sekundy Na rynku pojawiają się SUV-y, które potrafią pokazać duszę prawdziwego sportowca. Czy dotyczy to również najnowszego BMW X5 M G-Power Typhoon? Nie jest to pierwsze podejście niemieckiego tunera do BMW X5 M. Najpierw były to modyfikacje, które obejmowały nowy pakiet stylistyczny oraz dodatkowy zastrzyk mocy w postaci 45 KM. Teraz jednak to zupełnie inna bajka. BMW X5 M G-Power Typhoon to prawdziwy potwór, który po modyfikacjach może pochwalić się mocą 725 KM (890 Nm). Przyspieszenie do 100 km/h to zaledwie 4,2 s. Co ciekawe, taki rezultat uzyskano przy stosunkowo małych modyfikacjach jednostki napędowej. Tuner poprawił jedynie układ dolotowy i wylotowy, zamontował wydajniejszy układ chłodzenia oraz na nowo zaprogramował ECU. Równie ciekawy, jak osiągi nowego Typhoona, jest body kit, który poważnie poszerza gabaryty BMW X5 M. Do tego idealnie pasują ogromne felgi, centralnie umieszczone końcówki układu wydechowego oraz czarne barwy nadwozia.

Wszystko o BMW X5 M: parametry, osiągi, opinie

Nie jest to pierwsze podejście niemieckiego tunera do BMW X5 M. Najpierw były to modyfikacje, które obejmowały nowy pakiet stylistyczny oraz dodatkowy zastrzyk mocy w postaci 45 KM (czytaj tutaj). Teraz jednak to zupełnie inna bajka.

BMW X5 M G-Power Typhoon to prawdziwy potwór, który po modyfikacjach może pochwalić się mocą 725 KM (890 Nm). Przyspieszenie od 0 do 100 km/h? Zaledwie 4,2 s. Co ciekawe, taki rezultat uzyskano przy stosunkowo małych modyfikacjach jednostki napędowej. Tuner poprawił jedynie układ dolotowy i wylotowy, zamontował wydajniejszy układ chłodzenia oraz na nowo zaprogramował ECU.

Równie ciekawy, jak osiągi nowego Typhoona, jest body kit, który poważnie poszerza gabaryty BMW X5 M. Do tego idealnie pasują ogromne felgi, centralnie umieszczone końcówki układu wydechowego oraz czarne barwy nadwozia.

Marek Sworowski

ZOBACZ TAKŻE:

BMW Z4 sDrive35is - prawie jak M - ZOBACZ TUTAJ

Parking.moto.pl - samochody czekają na Ciebie