Tesla pomoże zbudować Rav4 EV

Podczas salonu samochodowego w Los Angeles Toyota pokaże elektryczną wersję swojego SUVa Rav4. Technologii dostarczy jej Tesla
Tesla pomoże przy Rav4 EV W listopadzie Toyota pokaże elektryczną wersję swojego SUVa Rav4 Podczas salonu samochodowego w Los Angeles Toyota pokaże elektryczną wersję swojego SUVa Rav4. Technologii dostarczy jej Tesla. Do produkcji ma wejść w 2012 r. Podczas salonu samochodowego w Los Angeles Toyota pokaże elektryczną wersję swojego SUVa Rav4. Technologii dostarczy jej Tesla. Toyota od końca lat dziewięćdziesiątych skupiła się na rozwijaniu technologii hybrydowej. Sukces Priusa, zwłaszcza drugiej generacji, pchnął firmę jeszcze mocniej w tym kierunku i dziś w niemal każdej klasie w katalogu koncernu można znaleźć jakąś hybrydę. W ostatnich miesiącach okazało się, że poważnie o samochodach z napędem elektrycznym myśli coraz więcej firm, w tym konkurent Toyoty, Nissan. Aby nie zostać z tyłu, Toyota musiała szybko nadrobić stracony czas. Pod koniec pierwszej połowy tego roku Toyota i Tesla podpisały porozumienie o współpracy na polu samochodów o napędzie elektrycznym. Dla Tesli to zastrzyk niezbędnej do istnienia firmy gotówki, dla Toyoty możliwość przyspieszenia prac nad nowym modelem. I to nie jedynie studyjnym, ale docelowo w pełni produkcyjnym. Pierwszy rezultat wspólnie prowadzonych prac będziemy mogli oglądać już podczas salonu samochodowego w Los Angeles (19-28 listopada). Na stoisku Toyoty zostanie zaprezentowany model Rav4 EV, z w pełni elektrycznym napędem. Na razie szczegóły techniczne nie są znane. Wiadomo jedynie, że ma on wejść do produkcji seryjnej już w 2012 roku.

Wszystko o samochodach Toyota Rav4: osiągi, opinie, ogłoszenia - PARKING.MOTO.PL

Toyota od końca lat dziewięćdziesiątych skupiła się na rozwijaniu technologii hybrydowej. Sukces Priusa, zwłaszcza drugiej generacji, pchnął firmę jeszcze mocniej w tym kierunku i dziś w niemal każdej klasie w katalogu koncernu można znaleźć jakąś hybrydę.

W ostatnich miesiącach okazało się, że poważnie o samochodach z napędem elektrycznym myśli coraz więcej firm, w tym konkurent Toyoty Nissan. Aby nie zostać z tyłu Toyota musiała szybko nadrobić stracony czas.

Pod koniec pierwszej połowy tego roku Toyota i Tesla podpisały porozumienie o współpracy na polu samochodów o napędzie elektrycznym. Dla Tesli to zastrzyk niezbędnej do istnienia firmy gotówki, dla Toyoty możliwość przyspieszenia prac nad nowym modelem. I to nie jedynie studyjnym, ale docelowo w pełni produkcyjnym.

Pierwszy rezultat wspólnie prowadzonych prac będziemy mogli oglądać już podczas salonu samochodowego w Los Angeles (19-28 listopada). Na stoisku Toyoty zostanie zaprezentowany model Rav4 EV, z w pełni elektrycznym napędem. Na razie szczegóły techniczne nie są znane. Wiadomo jedynie, że ma on wejść do produkcji seryjnej już w 2012 roku.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Paryż 2010 | Poznaj jesienne premiery


Samochody: Toyota Rav4 - ogłoszenia

Więcej o: