Nowy silnik liska

Volkswagen Fox zyskał mocniejszy silnik o pojemności 1,2 litra. Teraz rozwija on 60 KM. Dzięki temu jest szybszy i oszczędniejszy
Nowy silnik liska Volkswagen Fox zyskał mocniejszą jednostkę o pojemności 1,2 litra. Volkswagen Fox zyskał mocniejszy silnik o pojemności 1,2 litra. Teraz rozwija on 60 KM. Dzięki temu jest szybszy i oszczędniejszy. Podstawowy silnik Volkswagena Foxa w Europie ma pojemność 1,2 litra. Do tej pory rozwijał on moc 55 KM, co pozwalało na osiągnięcie setki w 17,5 s oraz gwarantowało prędkość maksymalną na poziomie 148 km/h. Została ona zastąpiona mocniejszą wersją tego samego silnika rozwijającą moc 60 KM. Dzięki temu najmniejszy Volkswagen rozpędza się do 100 km/h w czasie 15,6 s i osiąga prędkość maksymalną 153 km/h. Według producenta, nowy silnik ma zużywać średnio 5,8 l/100km, czyli o 0,2 mnij, niż poprzednia wersja. Volkswagen Fox nie jest obecnie oferowany w Polsce. W Europie sprzedawana jest jedynie wersja trzydrzwiowa. Nadwozie pięciodrzwiowe dostępne jest w Ameryce Południowej, podobnie jak wersja "uterenowiona" o nazwie Cross. Do ich napędu służą tam dwupaliwowe silniki Flex, zasilane benzyną lub etanolem.

Wszystko o samochodach Volkswagen: PARKING.MOTO.PL

Podstawowa jednostka napędzająca Volkswagena Fox w Europie ma pojemność 1,2 litra. Do tej pory rozwijał on moc 55 KM, co pozwalało na osiągnięcie setki w 17,5 s oraz gwarantowało prędkość maksymalną na poziomie 148 km/h.

Została ona zastąpiona mocniejszą wersją tego samego silnika rozwijającą moc 60 KM. Dzięki temu najmniejszy Volkswagen rozpędza się do 100 km/h w czasie 15,6 s i osiąga prędkość maksymalną 153 km/h. Według producenta nowy silnik ma zużywać średnio 5,8 l/100km, czyli o 0,2 mnij, niż poprzednia wersja.

Volkswagen Fox nie jest obecnie oferowany w Polsce. W Europie sprzedawana jest jedynie wersja trzydrzwiowa. Nadwozie pięciodrzwiowe dostępne jest w Ameryce Południowej, podobnie jak wersja uterenowiona o nazwie Cross. Do ich napędu służą tam dwupaliwowe silniki Flex, zasilane benzyną lub etanolem.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

BMW M3 GTS przejechał Nürburgring - WIĘCEJ TUTAJ


Samochody: Volkswagen Fox - ogłoszenia

Więcej o: