Corvette bez centralnego silnika

Ile razy widzieliśmy projekt Corvette'y z centralnie umieszczonym silnikiem? GM zaprzecza jednak, aby kolejna generacja ich supersamochodu otrzymała taki typ napędu
Klasyczna konstrukcja Kolejna generacja modelu Corvette bez silnika umieszczonego centralnie Inżynier i rzecznik prasowy GM zaprzeczają, że w nowym modelu Corvette'y pojawi się centralnie umieszczony silnik oraz dwusprzęgłowa skrzynia biegów. GM zaprzecza, aby kolejna generacja ich supersamochodu otrzymała centralnie umieszczony silnik. Wszyscy wiemy, że z auta z takim napędem mają wiele zalet. Niemniej jednak, rezygnacja z dotychczas montowanego silnika z przodu, najprawdopodobniej wywołałaby szereg protestów niezadowolonych fanów tego modelu. Co na to GM? "Nie wiem, kto rozpowszechnia podobne plotki. To nieprawda" - powiedział inżynier GM-u Karl-Friedrich Stracke w wywiadzie dla Autoweek. W tej sprawie wypowiedział się również rzecznik GM-u, który zapewnia, że kolejna generacja Corvette'y nie będzie wyposażona ani w centralnie umieszczony silnik, ani dwusprzęgłową skrzynię biegów. Wszystko wskazuje na to, że następca amerykańskiego superbolidu pozostanie wierny swojej konstrukcji. Brawo, właśnie tego oczekujemy.

Parking.moto.pl - oglądaj, opisuj, oceniaj

Wszyscy wiemy, że z auta z centralnie umieszczonym silnikiem mają wiele zalet. Niemniej jednak, rezygnacja z dotychczas montowanego silnika z przodu, najprawdopodobniej wywołałaby szereg protestów niezadowolonych fanów tego modelu. Co na to GM?

"Nie wiem, kto rozpowszechnia podobne plotki. To nieprawda" - powiedział inżynier GM-u, Karl-Friedrich Stracke w wywiadzie dla Autoweek.


W tej sprawie wypowiedział się również rzecznik GM-u, który zapewnia, że kolejna generacja Corvette'y nie będzie wyposażona ani w centralnie umieszczony silnik, ani dwusprzęgłową skrzynię biegów.

Wszystko wskazuje na to, że następca amerykańskiego superbolidu pozostanie wierny swojej konstrukcji. Brawo, właśnie tego oczekujemy.

Marek Sworowski

ZOBACZ TAKŻE:

Urodzinowa Corvette Z06 Carbon Edition - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Chevrolet Corvette - ogłoszenia