Drewniana iskierka

Spark Woody Wagon to koreański samochód w amerykańskim stylu stworzony w Europie. Ale spokojnie, powstał tylko w jednym egzemplarzu i to nie z myślą o podboju rynku, ale na konkurs "Young? Creative? Chevrolet!"
Drewniana iskierka Spark Woody Wagon to koreański samochód w amerykańskim stylu Spark Woody Wagon to koreański samochód w amerykańskim stylu stworzony w Europie. Boki auta zdobi okleina. Ma ono także białe nakładki na opony Spark Woody Wagon to koreański samochód w amerykańskim stylu stworzony w Europie. Ale spokojnie, powstał tylko w jednym egzemplarzu i to nie z myślą o podboju rynku, ale na konkurs "Young? Creative? Chevrolet!". Twórcą drewnopodobnej kreacji Chevroleta Spark jest Jose Rocha, student Instituto Politecnico de Viana do Castelo. Prezentacja jedynego w swoim rodzaju Sparka odbyła się w Newquay w Kornwalii podczas festiwalu Boardmasters. Inspirację do stworzenia auta stanowiły samochody, którymi na przełomie lat 50. i 60. młodzi Amerykanie jeździli po wybrzeżu w poszukiwaniu najlepszych fal. Oprócz okleiny zdobiącej boki auta i białych nakładek na opony na dachu umieszczono deskę surfingową. Wszystko to po to, by podkreślić młodzieżowy charakter Sparka. Trzeba przyznać, że auto prezentuje się całkiem sympatycznie. Jedyne, do czego musimy się przyczepić, to nazywanie go Woody Wagon, bo to ani Woody, ani tym bardziej Wagon.

Twórcą drewnopodobnej kreacji Chevroleta Spark jest portugalski student Instituto Politécnico de Viana do Castelo, Jose Rocha. Prezentacja jedynego w swoim rodzaju Sparka nastąpiła w Newquay w Kornwalii podczas festiwalu Boardmasters.

Inspirację stanowiły samochody, którymi na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych młodzi Amerykanie jeździli po wybrzeżu w poszukiwaniu najlepszych fal. Oprócz okleiny zdobiącej boki auta i białych nakładek na opony, na dachu umieszczono deskę surfingową. Wszystko, by podkreślić młodzieżowy charakter Sparka.

Trzeba przyznać, że autko prezentuje się całkiem sympatycznie. Jedyne do czego musimy się przyczepić to nazywanie go Woody Wagon, bo to ani Woody, ani tym bardziej Wagon.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Zonda HH. to nie żart - ZOBACZ TUTAJ

Więcej o: