Gonow: prawie jak Land Cruiser

Choć brzmi jak nazwisko rosyjskiego generała, tak naprawdę jest chińską marką samochodów terenowych. Auta marki Gonow można już kupić w Polsce

Firma SUV Polska powstała jako wyłączny importer samochodów Gonow w Polsce. Póki co oferowane są dwa modele: pickup GA200 i SUV GX6. Podobieństwo do japońskiej konkurencji można odnaleźć nie tylko w nazwach.

Konstrukcje obu aut oparto na poprzedniej generacji Mitsubishi L200. Z tej firmy pochodzi także silnik o pojemności 2 litrów i mocy 125 KM. Oferwany jest w dwóch wersjach: benzynowej i Bi-Fuel - przystosowanej do zasilania LPG. Diesel jest w planach.

Chociaż od strony mechanicznej Gonow ma wiele wspólnego z Mitsubishi, to od strony stylistycznej za wszelką cenę próbuje upodobnić się do Toyoty Land Cruiser (J120). Zabieg, który w Chinach może komuś imponować, u nas wygląda raczej żałośnie.

Chociaż auta dostępne są jako ciężarówki i VAT od ich zakupu można odliczyć w całości, a do tego mają dość bogate wyposażenie, to ceny nie są zachęcające. Zaczynają się od 72 tys. zł (brutto), co nie wróży im zawrotnej kariery.

Póki co jedyny salon aut marki Gonow w Polsce znajduje się w Opolu, ale importer będzie starał się znaleźć kolejnych partnerów.

Marcin Lewandowski

ZOBACZ TAKŻE:

Mazda3: reklama w rytmie rap

Więcej o: