Abarth podkręci Alfy Romeo

Fabryczny tuner Fiata wyraźnie się rozkręca. W zeszłym tygodniu ogłosił, że chce zbudować od podstaw własne, sportowe coupe. Teraz dowiadujemy się, iż firma zamierza podkręcać Alfy Romeo
Abarth rozszerzy ofertę Fabryczny tuner Fiata zamierza podkręcać Alfy Romeo. Abarth ogłosił niedawno, że chce zbudować od podstaw własne, sportowe coupe. Teraz dowiadujemy się, iż firma zamierza podkręcać Alfy Romeo. Obecnie w warsztatach tunera powstają gorące wersje "pięćsetki" oraz Punto. Fabrycznie podkręcone auta cieszą się sporym zainteresowaniem - od początku produkcji znalazły już około 22 tys. nabywców. Wszystko wskazuje na to, że niebawem Abarth rozszerzy swoją ofertę. - Sytuacja firmy jest tak dobra, że planujemy produkować więcej pakietów dla Fiata, a nawet przygotować jakieś dla Alfy Romeo - powiedział w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu "Autocar" Antonino Labate - szef sprzedaży i marketingu firmy. Które modele tuner zamierza wziąć pod lupę? Labate zdradził, że na pewno nie będzie to MiTo. Nie wchodzi ona w grę, ponieważ producent ma już w swojej ofercie usportowioną wersję auta z "czterolistną koniczynką". Skoro tak, małe są też szanse na powstanie modelu Abarth Giulietta. Kompaktowa Alfa występuje bowiem również w odmianie Quadrifoglio Verde. Labate nie chciał zdradzać szczegółowych planów, powiedział tylko, że "jest wiele możliwości". Wygląda na to, że w najbliższym czasie fabryczny tuner Fiata będzie miał pełne ręce roboty. Jesienią zadebiutować mają najmocniejsze wersje ("essesse") Punto Evo oraz otwartej wersji "pięćsetki". Tydzień temu Abarth zdradził też, że w ciągu dwóch najbliższych lat zamierza przedstawić zaprojektowane od postaw i zbudowane przez siebie lekkie, sportowe coupe.

Obecnie w warsztatach tunera powstają gorące wersje "pięćsetki" oraz Punto. Fabrycznie podkręcone auta cieszą się sporym zainteresowaniem - od początku produkcji znalazły już około 22 tys. nabywców. Wszystko wskazuje na to, że niebawem Abarth rozszerzy swoją ofertę.

W wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar, szef sprzedaży i marketingu firmy Antonino Labate powiedział:

Sytuacja firmy jest tak dobra, że planujemy produkować więcej pakietów dla Fiata, a nawet przygotować jakieś dla Alfy Romeo

Które modele tuner zamierza wziąć pod lupę? Labate zdradził, że na pewno nie będzie to MiTo. Nie wchodzi ona w grę, ponieważ producent ma już w swojej ofercie usportowioną wersję auta z "czterolistną koniczynką". Skoro tak, małe są też szanse na powstanie modelu Abarth Giulietta. Kompaktowa Alfa również występuje bowiem w odmianie Quadrifoglio Verde. Labate nie chciał zdradzać szczegółowych planów, powiedział tylko, że "jest wiele możliwości".

Wygląda na to, że w najbliższym czasie fabryczny tuner Fiata będzie miał pełne ręce roboty. Jesienią zadebiutować mają najmocniejsze wersje ("essesse") Punto Evo oraz otwartej wersji "pięćsetki". Tydzień temu Abarth zdradził też, że w ciągu dwóch najbliższych lat zamierza przedstawić zaprojektowane od postaw i zbudowane przez siebie lekkie, sportowe coupe (więcej tutaj).

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Abarth 500C i Abarth Punto Evo - ZOBACZ TUTAJ

Alfa Romeo Giulietta | Pierwsza jazda - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Fiat Punto Evo - ogłoszenia