Skorpion z krwi i kości

Abarth, fabryczny tuner Fiata zamierza zbudować od podstaw własne sportowe auto. Dwuosobowe coupe ma być gotowe w ciągu dwóch najbliższych lat
Skorpion z krwi i kości Dwuosobowe coupe ma być gotowe w ciągu dwóch najbliższych lat Abarth, fabryczny tuner Fiata zamierza zbudować od podstaw własne sportowe auto. Dwuosobowe coupe ma być gotowe w ciągu dwóch najbliższych lat. Abarth, fabryczny tuner Fiata zamierza zbudować od podstaw własne sportowe auto. Informacją tą, w ostatnim wywiadzie dla brytyjskiego Autocara, podzielił się Antonino Labate, szef sprzedaży i marketingu firmy. Jeszcze do niedawna mówiło się, że w konstrukcji sportowego Abartha inżynierowie zamierzają wykorzystać dużo elementów Lotusa Elise, ale Labate ostatecznie uciął te spekulacje. Wiadomo natomiast, że będzie to auto dwuosobowe. Wieść niesie, ze sportowy model Abartha ma mieć także centralnie umieszczony silnik rozwijający moc rzędu 200-240 KM oraz napęd na tylną oś. Co więcej, ma ważyć tylko ok. 900 kg. Zapowiada się zatem naprawdę ciekawy sportowiec. Nie wiemy jednak czy są to nieoficjalne informacje z pewnego źródła czy tylko pobożne życzenia. Dziennikarzom magazynu Autocar nie udało się bowiem wyciągnąć z Labate więcej szczegółów. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

Informacją tą, w ostatnim wywiadzie dla brytyjskiego Autocara, podzielił się Antonino Labate, szef sprzedaży i marketingu firmy. Jeszcze do niedawna mówiło się, że w konstrukcji sportowego Abartha inżynierowie zamierzają wykorzystać dużo elementów Lotusa Elise, ale Labate ostatecznie uciął te spekulacje.

Wiadomo natomiast, że będzie to auto dwuosobowe. Wieść niesie, ze sportowy model Abartha ma mieć także centralnie umieszczony silnik rozwijający moc rzędu 200-240 KM oraz napęd na tylną oś. Co więcej, ma ważyć tylko ok. 900 kg. Zapowiada się zatem naprawdę ciekawy sportowiec.

Nie wiemy jednak czy są to nieoficjalne informacje z pewnego źródła czy tylko pobożne życzenia. Dziennikarzom magazynu Autocar nie udało się bowiem wyciągnąć z Labate więcej szczegółów. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Abarth 500C i Abarth Punto Evo - ZOBACZ TUTAJ


Samochody: Fiat 500 - ogłoszenia