Ford Focus RS Le Mans Classic

Ford słynie z limitowanych edycji Focusów. Kiedy dotyczą one najbardziej ekstremalnej wersji RS, pozostaje się nam tylko cieszyć
Focus RS Le Mans Classic Ford słynie z limitowanych edycji Focusów Ford słynie z limitowanych edycji Focusów. Kiedy dotyczą one wersji RS, pozostaje się nam tylko cieszyć. Właśnie powstaje Ford Focus RS Le Mans Classic. Zaledwie kilka miesięcy temu na rynku debiutowała limitowana edycja Focusa RS500. To jednak nie przeszkodziło producentowi w zaprezentowaniu kolejnego RS-a. Tym razem motywem przewodnim były 24-godzinne wyścigi Le Mans. Ford chciał w ten sposób przypomnieć o sukcesach, które odnotowywał tam w latach 60. i 70. Co ciekawe, producent na tę okazję przygotował nie jeden, a pięć różnych samochodów. Wszystkie zbudowano oczywiście na bazie seryjnego Focusa RS. Limitowane egzemplarze mają jednak swój niepowtarzalny charakter. Każdy z nich malowaniem nawiązuje to samochodów, które kiedyś odnosiły sukcesy - Ford Mk II, Ford Mk IV, GT40, Ford Capri RS 2600, Ford Mk IIB Dodatkowo w komplecie znajdzie się zestaw foteli Recaro, wstawki z alcantary oraz kilka innych gadżetów, które będą nawiązywały do wyglądu zewnętrznego auta. Na koniec zła wiadomość. Samochody pokazane na zdjęciach nie wejdą do seryjnej produkcji, co czyni z nich idealny materiał dla kolekcjonera.

Zaledwie kilka miesięcy temu na rynku debiutowała limitowana edycja Focusa RS500. To jednak nie przeszkodziło producentowi w zaprezentowaniu kolejnego RS-a. Tym razem motywem przewodnim były 24-godzinne wyścigi Le Mans. Ford chciał w ten sposób przypomnieć o sukcesach, które odnotowywał tam w latach 60. i 70.

Co ciekawe, producent na tę okazję przygotował nie jeden, a pięć różnych samochodów. Wszystkie zbudowano oczywiście na bazie seryjnego Focusa RS. Limitowane egzemplarze mają jednak swój niepowtarzalny charakter. Każdy z nich malowaniem nawiązuje to samochodów, które kiedyś odnosiły sukcesy - Ford Mk II, Ford Mk IV, GT40, Ford Capri RS 2600, Ford Mk IIB

Dodatkowo w komplecie znajdzie się zestaw foteli Recaro, wstawki z alcantary oraz kilka innych gadżetów, które będą nawiązywały do wyglądu zewnętrznego auta.

Na koniec zła wiadomość. Samochody pokazane na zdjęciach nie wejdą do seryjnej produkcji, co czyni z nich idealny materiał dla kolekcjonera.

Marek Sworowski

ZOBACZ TAKŻE:

Focus RS - fizyce wbrew - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Focus - ogłoszenia
Więcej o: