25 000 KM na jednej imprezie

Czwarta edycja rajdu po Polsce sportowymi i wyjątkowymi samochodami - Rage-Race - rozpocznie się 7 lipca i potrwa cztery dni

Już 7 lipca wystartuje czwarta edycja Rage-Race! Organizatorzy zapowiadają trasę o długości 1500 km, której część przebiegać będzie przez znane wypoczynkowe miejscowości. Uczestnicy doświadczą przeplatających się ze sobą nieprzewidywalnych zadań, ducha rywalizacji na torach i zamkniętych odcinkach trasy, przygód w nowych wyjątkowych miejscach i rzeczy, których jeszcze nikt podczas RR nie zrobił.

Średnia moc, jaką dysponowały samochody Rage-Race w 2009 roku, to 408 KM. W tym roku wynik ten prawdopodobnie zostanie poprawiony. Jak do tej pory zgłoszone zostały 44 załogi o łącznej mocy silników 19 977 KM. Na czele ponownie znajduje się Yellow Cab Dziewulskiego, ale dystans pomiędzy jego Ultimą GTR, a drugim z samochodów zmniejszył się za sprawą zgłoszonego Bentleya Continentala Speed o mocy 700 KM. Inne ciekawe auta to Porsche GT3 RS, Ferrari F430 Spyder, Mercedes CLK 63 AMG Black Series, Lamborghini Gallardo, Audi R8, Audi RS6 oraz Mercedes SLS.

Na stronie www.rage-race.pl trwają zapisy na imprezę. Jeżeli chcecie wziąć w niej udział, musicie zarejestrować się na stronie i przesłać zdjęcie i opis swojego auta. Mimo że udział jest odpłatny, nie każdemu chętnemu uda się wystartować w Rage-Race. Organizatorzy spośród zgłoszonych samochodów wybiorą tylko te najciekawsze.

Jeżeli nie zamierzacie wystartować, a chcielibyście zobaczyć wyjątkowe auta, czytajcie Moto.pl. Na łamach naszego serwisu dowiecie się, którędy będzie przebiegał rajd. Na razie zdradzimy tylko, że samochody ruszą z Warszawy, a na starcie stanie również nasza załoga. Żeby nie zapeszyć, nie napiszemy też, czym pojedziemy.

Tymczasem zapraszamy do naszych archiwalnych relacji z zeszłorocznego Rage-Race (tutaj). Pozwoli to Wam wczuć się w klimat tej wyjątkowej imprezy.

Marek Sworowski

ZOBACZ WIĘCEJ:

 

 

Rage Race wystartował - galeria

Tak się jeździ poślizgami - WIDEO

Więcej o: