24 Le Mans. Zwycięstwo ekipy Audi

Kierowcy teamu Audi Mike Rockenfeller, Timo Bernhard i Romain Dumas wygrali 78. edycję 24 godzinnego wyścigu na torze Le Mans. Z powodu awarii silników, imprezy nie ukończyła żadna z trzech ekip Peugeota

Zwycięzcy, jadący Audi R15 TDi, przez 24 godziny przejechali 5410,71 km, najdłuższy dystans w dotychczasowej historii wyścigu. Na drugiej pozycji sklasyfikowano Andre Lotterera, Marcela Faesslera i Benoita Treluyera, na trzecim - Toma Kristensena, Dindo Capello i Allana McNisha (oba zespoły Audi R15).

Niemiecki team poprzednio wygrał wyścig w 2006 roku, w latach 2007-2009 triumfowali kierowcy Peugeota, jeżdżący modelem 908 HDi-FAP.

Rockenfeller jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców wyścigowych świata, w tym roku wygrał już 24-godzinny wyścig na torze Daytona w USA.

W sobotę na początku wyścigu groźnie wyglądający wypadek miał mistrz świata Formuły 1 z 1992 roku Brytyjczyk Nigel Mansell, który w Le Mans startował po raz pierwszy w karierze z synami Gregiem i Leo w załodze. Mansell wypadł z trasy i rozbił swój samochód Ginetta-Zytek o barierę zabezpieczającą. 56-kierowca został odwieziony do szpitala, gdzie lekarze nie stwierdzili żadnych groźnych obrażeń.

Wyniki 78. edycji 24 Le Mans:

1. Mike Rockenfeller, Timo Bernhard (obaj Niemcy), Romain Dumas (Francja): Audi Sport North America (Audi R15 TDI) - 397 okrążeń

2. Andre Lotterer (Niemcy), Marcel Faessler (Szwajcaria), Benoit Treluyer (France): Audi Sport Team Joest (Audi R15 TDI) - 396 okrążeń

3. Tom Kristensen (Dania), Dindo Capello (Włochy), Allan McNish (Szkocja): Audi Sport Team Joest (Audi R15 TDI) - 394 okrążeń

4. Soheil Ayari, Didier Andre (obaj Francja), Andrew Meyrick (W. Brytania): AIM Team Oreca (Oreca 01 AIM) - 369 okrążeń

5. Nick Leventis, Danny Watts (obaj W. Brytania), Jonny Kane (Irlandia Północna): Strakka Racing (HPD ARX-01c) - 367 okrążeń

6. Harold Primat (Szwajcaria), Stefan Muecke (Niemcy), Adrian Fernandez (Meksyk): Aston Martin Racing (Lola-Aston Martin LMP1) - 365 okrążeń.