BMW X6 M | AC Schnitzer

Niemiecki tuner już niejednokrotnie pokazał nam, że potrafi dać czadu. To jednak propozycja dla nieco mniej odważnego klienta

Pamiętacie BMW X6 o nazwie Falcon? To właśnie AC Schnitzer był odpowiedzialny za stworzenie tak odważnego projektu. Teraz jednak tuner pokazał coś zdecydowanie bardziej eleganckiego.

Zadanie nie było łatwe, ponieważ do garażu tunera trafił bawarski SUV w topowej konfiguracji M. Przypomnijmy, że już seryjnie BMW X6 M może pochwalić się podwójnie doładowanym silnikiem o pojemności 4,4 l i mocy aż 555 KM. Standardowo wyposażano go również w pakiet stylistyczny. AC Schnitzer miał jednak swój pomysł na ten samochód.

Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. Nowy body kit składa się z nakładki na zderzak przedni, którą wykonano z włókna węglowego. Z tego samego materiału wykonano również dodatkowe wloty powietrza na masce, tylny spojler oraz potężny dyfuzor. Całość uzupełniają nowe felgi o rozmiarze do wyboru 20", 22" lub 23".

AC Schnitzer proponuje również szereg modyfikacji przeznaczonych dla wnętrza auta. Do najciekawszych należą karbonowe wstawki oraz zmiana prędkościomierza, który wyskalowano do 360 km/h (seryjnie 300 km/h). Nie myślcie jednak, że "emka" otrzymała dodatkowy zastrzyk mocy! Tuner zmienił jedynie układ wydechowy oraz usunął elektroniczny kaganiec. To zdecydowanie za mało, aby "schnicerowa" wersja X6 M była tak szybka.

Marek Sworowski

ZOBACZ TAKŻE:

BMW Z4 sDrive35is - prawie jak M - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW X6 - ogłoszenia

Więcej o: