Czworo drzwi na podbój Ameryki

W Europie 500-tka jest wielkim hitem. Fiat chciałby, aby również za oceanem auto cieszyło się nie mniejszą popularnością. Ale jak Amerykanów, przywykłych do aut o rozmiarach średniej wielkości europejskiego autobusu, przekonać do takiego mikrusa? Może dokładając drugą parę drzwi?

Szefostwo włoskiej firmy postanowiło zaryzykować i już w przyszłym roku pokaże retro-malucha w wersji z czworgiem drzwi. Zbudowane będzie na przedłużonej i poszerzonej platformie obecnej 500-tki, a dzięki nieco podniesionej linii dachu, filigranowy hatchback zmieni się w rodzinnego minivana. Dzięki temu, na rynku europejskim będzie mógł rywalizować z takimi autami konkurencji, jak zaprezentowany niedawno, nowy Opel Meriva.

Wiele wskazuje na to, że pod maskę wydłużonej 500-tki - przynajmniej na początku - trafią dwucylindrowe, turbodoładowane silniki TwinAir. Ta nowa konstrukcja stworzona przez inżynierów Fiata może rozwijać moc od 60 do nawet ponad 100 koni mechanicznych. Mało? Klienci poszukujący większego potencjału z pewnością doczekają się w krótkim czasie wersji podrasowanej przez Abartha.

ZOBACZ TAKŻE:

Fiat 500 stworzony przez internautów - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Fiat 500 - ogłoszenia

Więcej o: