Ferrari vs... Maluch

Nürburgring to jeden z najciekawszych europejskich torów wyścigowych. Położony w górach Eifel wokół miasta Nürburg będzie już niebawem gościł kierowców imprezy Gran Turismo. Między 23 a 25 maja na tej trasie pojawi się także polski akcent  - Fiat 126p
Dawid vs. Goliat Fiat 126p bęzie szturmował tor Nurburgring. Położony w górach Eifel wokół miasta Nurburg tor będzie w tym roku po raz pierwszy gościł międzynarodową imprezę motoryzacyjną Gran Turismo Nurburgring. Nurburgring to jeden z najciekawszych europejskich torów wyścigowych. Położony w górach Eifel wokół miasta Nurburg tor będzie w tym roku po raz pierwszy gościł międzynarodową imprezę motoryzacyjną Gran Turismo Nurburgring. W dniach 23-25 maja 2010 r. na tej trasie pojawi się także polski akcent w postaci Fiata 126p. "Maluch" stanie w szranki w najnowszym Ferrari 458 Italia. Brzmi jak żart? Niekoniecznie, jeśli przygotowaniem samochodu zajmą się doświadczeni mechanicy. Dodatkowo Ferrari będzie musiało pokonać dwa okrążenia toru, podczas gdy "Maluchowi" do zwycięstwa wystarczy jedno. Ten niecodzienny wyścig będzie zwieńczeniem trzydniowego spotkania kierowców pięknych i piekielnie mocnych aut klasy GT. Właściciele super samochodów zjeżdżają na "Ring" aby wypróbować ich możliwości i doskonalić umiejętności prowadzenia tych pojazdów. To właśnie jeden z uczestników podjął wyzwanie i zmierzy się z Polskim Fiatem 126p. Nie będzie miał łatwego zadania - za kierownicą "Malucha" usiądzie doświadczony kierowca wyścigowy, wicemistrz Polski Kia Lotos Cup 2009 - Maciej Kopański. Czy "Maluchowi" uda się wygrać z Ferrari? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 25 maja na Nurburgring, gdzie kunszt włoskich producentów samochodów z Ferrari zetrze się ze doświadczeniem i pomysłowością polskich mechaników. Trzymajmy kciuki za naszych! Specyfikacja "Malucha": klatka bezpieczeństwa, zawieszenie Bilstein (zmodyfikowane do jazdy po torze), opony seryjne, silnik zmodyfikowany o mocy 35 KM, tzw. "krótka" skrzynia biegów, auto podobne do maluchów jeżdżących w KJS-ach.

"Maluch" stanie w szranki w najnowszym Ferrari 458 Italia. Brzmi jak żart? Niekoniecznie, jeśli przygotowaniem samochodu zajmą się doświadczeni mechanicy. Dodatkowo Ferrari będzie musiało pokonać dwa okrążenia toru, podczas gdy "Maluchowi" do zwycięstwa wystarczy jedno.

Ten niecodzienny wyścig będzie zwieńczeniem trzydniowego spotkania kierowców pięknych i piekielnie mocnych aut klasy GT. Właściciele super samochodów zjeżdżają na "Ring" aby wypróbować ich możliwości i doskonalić umiejętności prowadzenia tych pojazdów. To właśnie jeden z uczestników podjął wyzwanie i zmierzy się z Polskim Fiatem 126p. Nie będzie miał łatwego zadania - za kierownicą "Malucha" usiądzie doświadczony kierowca wyścigowy, vice mistrz Polski Kia Lotos Cup 2009 - Maciej Kopański.

Czy "Maluchowi" uda się wygrać z Ferrari? Odpowiedź na to pytanie poznamy już 25 maja na Nürburgring, gdzie kunszt włoskich producentów samochodów z Ferrari zderzy się ze doświadczeniem i pomysłowością polskich mechaników. Trzymajmy kciuki za naszych i oby to było tylko jedyne zderzenie podczas próby.

Specyfikacja "Malucha":
- klatka bezpieczeństwa zgodna z załącznikiem J
- zawieszenie Bilstein (zmodyfikowane do jazdy po torze)
- opony seryjne
- silnik zmodyfikowany o mocy 35 KM
- skrzynia biegów tzw. "krótka"
- auto podobne do maluchów jeżdżących w KJS-ach

Marek Sworowski

ZOBACZ TAKŻE:

 

Infiniti: historia kołem się toczy - ZOBACZ WIĘCEJ

Motocykle: Kawasaki - ogłoszenia

Więcej o: