Prawdziwa perełka do kupienia

Cadillac Northstar LMP02 z 2002 roku to jedno z najciekawszych ogłoszeń, które pojawiło się ostatnimi czasy na internetowych aukcjach

Właściwie to nie jeden, a dwa Cadillaki wystawił na ebay-u pewien Amerykanin z Ohio. Powstały tylko trzy takie samochody, dlatego za jednym zamachem możemy stać się właścicielami 2/3 serii. Oczywiście brały one udział w najbardziej prestiżowych imprezach, w tym najważniejszym 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Co prawda, Cadillac nie odnosił wtedy spektakularnego zwycięstwa jak Audi, jednak dziewiąte i dwunaste miejsce w tak prestiżowym wyścigu trzeba uznać za sukces.

Niektórzy jednak przedkładają osiągi nad samą historię. Cadillac Northstar LMP02 i na tym polu nikogo nie zawiedzie. Lekka skorupa wykonana z włókien węglowych w połączeniu z podwójnie doładowanym silnikiem V8 o pojemności 4.0 l i mocy ponad 600 KM zadowoli nawet największego malkontenta.

Cena? W opcji "kup teraz" jest to 355 000 dolarów za sztukę. Przy tym stopniu zaawansowania konstrukcji, trzeba uznać to za okazję.

Zobacz aukcję - tutaj

Marek Sworowski

Ile emocji daje 1500 koni i milion zł?


Kierowco, odśnież auto! - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: BMW 6 - ogłoszenia

Więcej o: