Trzy nowe modele Skody

Skoda jest obecnie zdecydowanym liderem sprzedaży nowych aut w Polsce. To zastanawiające, ponieważ w swojej ofercie ma zaledwie sześć modeli, z czego trzon sprzedaży tworzą tak naprawdę dwa z nich - Octavia i Fabia

Fiat, który jest na drugiej pozycji w Polsce pod względem sprzedaży nowych aut, ma w ofercie dwa razy więcej modeli (12), a Toyota (trzecie miejsce) może zaoferować nawet 14 różnych aut. Klienci robią się coraz bardziej wybredni, dlatego podstawowa oferta Skody już wkrótce może się po prostu znudzić.

Czesi najwyraźniej zdają sobie z tego sprawę, dlatego w najbliższych latach możemy spodziewać się małej inwazji nowych aut. Jak donosi tygodnik "Motor", pierwszy pojawi się mały samochód, który będzie bezpośrednim konkurentem Pandy. Oznaczałoby to, że jego cena nie może przekroczyć 28 000 zł w podstawowej wersji. Joyster (prawdopodobna nazwa) będzie dzielił płytę podłogową oraz wiele podzespołów z następcą Volkswagena Foxa.

Kolejny model będzie miał za zadanie wypełnić lukę pomiędzy Fabią, której cena rozpoczyna się od 33 500 zł, a Octavią za 53 700 zł. Prawdopodobnie zastąpi on wysłużoną już Octavię Tour, której konstrukcja pamięta połowę lat 90. Możemy spodziewać się dwóch wersji nadwoziowych nowego modelu: sedana i kombi.

Czeski producent przymierza się również do dużego SUV-a, ale tu już nie mówi się o konkretnych datach.

Marek Sworowski, źródło: "Motor"

Skoda Superb - test wideo


Dlaczego Polacy nie lubią Skody? - ZOBACZ TUTAJ

Skoda Octavia numer trzy - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Skoda Octavia - ogłoszenia

Więcej o: