Nowe modele Infiniti

Trzy nowe modele w ciągu trzech najbliższych lat - oto najnowsze plany Infiniti. Informacje te brytyjskiemu Autocarowi zdradził rozmówca blisko związany z japońską firmą

Do 2013 rodzina Infiniti powiększy się o trzy nowe modele. Firma zamierza przedstawić m.in. konkurenta dla Audi A3, małego SUV-a oraz elektryczne auto bazujące na Nissanie Leaf.

Rywal "A-trójki" miałby stać się europejskim bestsellerem Infiniti. Zdaniem rozmówcy brytyjskiego magazynu Autocar, auto mogłoby dzielić platformę z nową generacją A-klasy, nad którą obecnie pracuje Mercedes. W pierwszej kolejności możemy jednak spodziewać się kompaktowego wtyczkowozu na bazie Nissana Leaf, ubranego w szaty Infiniti. Z mechanicznego punktu widzenia będą to identyczne auta.

Nowe plany luksusowej, japońskiej marki to owoc niedawno podpisanego porozumienia pomiędzy Nissanem-Renault oraz Daimlerem. Oprócz wspólnego opracowywania nowych modeli, firmy będą również wymieniać się obecnie stosowanymi silnikami i dzielić doświadczeniami w takich dziedzinach, jak rozwój napędów hybrydowych.

Pod maski Infiniti mogą zatem już niedługo trafić czterocylindrowe diesle Mercedesa. Podobnie zresztą, jak dobrze znane, benzynowe V6 i V8. Rozmówca Autocara zdradza, że pierwszymi modelami, które miałyby skorzystać z niemieckich jednostek, będą najprawdopodobniej Infiniti serii G. Źródło nie wyklucza jednak, że wcześniej niemieckie diesle powiększą gamę silnikową modelu EX.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Infiniti świętuje 20. urodziny

Samochody: Infiniti QX56 - ogłoszenia