Jeśli Volt odniesie sukces...

Jeśli Volt odniesie sukces na rynku amerykańskim, GM chce być przygotowany i mieć możliwość szybkiego poszerzenia oferty aut hybrydowych
Chevrolet Volt MPV5 Jeśli Volt odniesie sukces w USA, GM zamierza poszerzyć ofertę aut hybrydowych Jeśli Chevrolet Volt odniesie sukces na rynku amerykańskim, GM zamierza poszerzyć ofertę aut hybrydowych o Volta MPV5, czyli minivana o napędzie elektrycznym Jeśli Volt odniesie sukces na rynku amerykańskim, GM chce być przygotowany i mieć możliwość szybkiego poszerzenia oferty aut hybrydowych. Chevrolet Volt MPV5 to koncept samochodu wielkopojemnego o napędzie elektrycznym. Oznacza to po prostu minivana napędzanego układem napędowym znanym z modelu Volt. Pas przedni i tylny zostały przeniesione z Volta, co oznacza tylko niezbędne zmiany dostosowane do wysokiego nadwozia typu kombi. Pięcioosobowe wnętrze oferuje dużo więcej przestrzeni niż kompaktowa osobówka, mieszcząc w razie potrzeby 1764 litry bagażu. Ponieważ układ napędowy został przejęty bez zmian, większa masa prototypu Chevroleta spowodowała skrócenie zasięgu do około 50 km. Jest to 10 km mniej niż w Volcie. Wprowadzenie Volta MPV5 do seryjnej produkcji będzie zależne od powodzenia modelu podstawowego.

Chevrolet Volt MPV5 to koncept samochodu wielkopojemnego o napędzie elektrycznym. Oznacza to po prostu minivana napędzanego układem napędowym znanym z modelu Volt.

Pas przedni i tylny zostały przeniesione z Volta otrzymując tylko niezbędne zmiany dostosowane do wysokiego nadwozia typu kombi. Pięcioosobowe wnętrze oferuje dużo więcej przestrzeni, niż kompaktowa osobówka, mieszcząc w razie potrzeby 1764 litry bagażu.

Ponieważ układ napędowy został przejęty bez zmian, większa masa prototypu Chevroleta spowodowała skrócenie zasięgu do około 50 km. Jest to 10 km mniej, niż w Volcie. Wprowadzenie Volta MPV5 do seryjnej produkcji będzie zależne od powodzenia modelu podstawowego.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Pierwszy Opel Ampera zjechał z taśmy - ZOBACZ TUTAJ