Powstał pierwszy Opel Ampera

Opel Ampera pojawi się na rynku za półtora roku, ale nieustannie trwają prace nad wdrożeniem go do produkcji. Z taśm zjechała pierwsza przedprodukcyjna Ampera
Powstał Opel Ampera Pierwsza Ampera zjechała już z taśmy produkcyjnej. Opel Ampera pojawi się na rynku za półtora roku, ale nieustannie trwają prace nad wdrożeniem go do produkcji. Z taśm zjechała pierwsza przedprodukcyjna Ampera. Opel Ampera pojawi się na rynku za półtora roku, ale nieustannie trwają prace nad wdrożeniem go do produkcji. Z taśm zjechała pierwsza przedprodukcyjna Ampera. Pierwsza hybryda Opla bazuje na amerykańskiej konstrukcji Chevroleta Volt i różni się od niego dosłownie szczegółami. Pierwsza Ampera zjechała już z taśmy produkcyjnej, ale nie trafi do sprzedaży, tylko posłuży do badań laboratoryjnych i drogowych. Opel Ampera nr 1 nie jest samochodem niemieckim. Zjechał z taśmy montażowej fabryki Warren w stanie Michigan, w USA. Jak widać, jest to Chevrolet Volt z nowym pasem przednim, którego kolor nie został do końca dobrany. Ważniejszy jest układ napędowy. Volt i Ampera jako pierwsze seryjnie produkowane hybrydy, lub jak woli je nazywać producent, samochody elektryczne o wydłużonym zasięgu, będą miały możliwość przejechania nawet 60 kilometrów na samym silniku elektrycznym. To dystans trzy razy dłuższy niż osiągany przez "wtyczkowóz" Toyoty. Po rozładowaniu się akumulatorów są one doładowywane za pomocą małego silnika spalinowego. Seryjna produkcja Ampery ma się rozpocząć w przyszłym roku, a pierwsze egzemplarze trafią do europejskich klientów pod koniec 2011 roku.

Pierwsza hybryda Opla bazuje na amerykańskiej konstrukcji Chevroleta Volt i różni się od niego dosłownie szczegółami. Pierwsza Ampera zjechała już z taśmy produkcyjnej, ale nie trafi do sprzedaży, tylko posłuży do badań laboratoryjnych i drogowych.

Opel Ampera nr 1 nie jest samochodem niemieckim. Zjechała z taśmy montażowej fabryki Warren w stanie Michigan, w USA. Jak widać na zdjęciach jest to Chevrolet Volt z nowym pasem przednim, którego kolor nie został do końca dobrany.

Ważniejszy jest układ napędowy. Volt i Ampera jako pierwsze seryjnie produkowane hybrydy, lub jak woli je nazywać producent samochody elektryczne o wydłużonym zasięgu, będą miały możliwość przejechania nawet 60 kilometrów na samym silniku elektrycznym. To dystans trzy razy dłuższy, niż osiągany przez "wtyczkowóz" Toyoty. Po rozładowaniu się akumulatorów są one doładowywane za pomocą małego silnika spalinowego.

Seryjna produkcja Ampery ma się rozpocząć w przyszłym roku, a pierwsze egzemplarze trafią do europejskich klientów pod koniec 2011 roku.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Elektryczne TAXI Volkswagena