Pakiet Forda na pocieszenie

Nie zdążyliście "zaklepać" limitowanego Focusa RS500? Nic dziwnego, pół tysiąca aut rozeszło się w ciągu pierwszych 12 godzin od premiery. Okazuje się jednak, że nie wszystko stracone
Pakiet Forda na pociechę Prawie jak RS500. W związku z ogromnym zainteresowaniem pożegnalną wersją RS'a, Ford przygotował pakiet, który "zwykłego" Focusa RS upodabnia do limitowanej odmiany RS500. Nie zdążyliście "zaklepać" limitowanego Focusa RS500? Nic dziwnego, pół tysiąca aut rozeszło się w ciągu pierwszych 12 godzin od premiery. Okazuje się jednak, że nie wszystko stracone. W związku z ogromnym zainteresowaniem pożegnalną wersją RS'a, Ford przygotował specjalny pakiet, który "zwykłego" Focusa RS upodabnia do limitowanej odmiany RS500. Na liście modyfikacji znajdują się między innymi: większy intercooler, nowy filtr powietrza, mniej restrykcyjny układ wydechowy oraz mocniejsza pompa paliwa. W cenę wliczona jest też oczywiście odpowiednia rekalibracja oprogramowania sterującego pracą silnika. Wszystkie te zmiany - tak jak w przypadku wspomnianego RS500 - podnoszą moc silnika do 350 KM, a maksymalny moment do 460 Nm. Pakiet przygotowany wspólnie z Mountune Performance kosztuje w Wielkiej Brytanii 1 995 funtów i nie obejmuje charakterystycznych dla RS500 dodatków stylistycznych, jak matowa folia pokrywająca nadwozie czy okolicznościowe emblematy.

W związku z ogromnym zainteresowaniem pożegnalną wersją RS'a (więcej informacji o niej znajdziecie tutaj), Ford przygotował specjalny pakiet, który "zwykłego"Focusa RS upodabnia do limitowanej odmiany RS500. Na liście modyfikacji znajdują się między innymi: większy intercooler, nowy filtr powietrza, mniej restrykcyjny układ wydechowy oraz mocniejsza pompa paliwa. W cenę wliczona jest też oczywiście odpowiednia rekalibracja oprogramowania sterującego pracą silnika.

Wszystkie te zmiany - tak jak w przypadku wspomnianego RS500 - podnoszą moc silnika do 350 KM, a maksymalny moment do 460 Nm. Pakiet przygotowany wspólnie z Mountune Performance kosztuje w Wielkiej Brytanii 1 995 funtów i nie obejmuje charakterystycznych dla RS500 dodatków stylistycznych, jak matowa folia (zobacz galerię) pokrywająca nadwozie czy okolicznościowe emblematy.

Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Focus RS500 - Wideo - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Ford Focus - ogłoszenia

 

Więcej o: