Touareg na pożegnanie

Niemiecki tuner CoverEFX zdecydował się podrasować VW Touarega. Niestety, przeróbki dotyczą tylko poprzedniego modelu

Prezentowany model to VW Touareg W12. Jego silnik już seryjnie dysponuje mocą 450 KM i jest w stanie rozpędzić samochód od zera do 100 km/h w czasie zaledwie 5,9 sekundy, a maksymalna prędkość jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

Ekipa z CoverEFX postanowiła jednak dodać tej jednostce trochę wigoru poprzez zamontowanie nowego układu dolotowego i wydechowego. Ten drugi sygnowany jest przez firmę Cargraphic. Całość spięto nowym programem ECU, co zaowocowało łącznie dodatkowymi 50 KM. Niestety tuner nie pochwalił się, jak podwyższenie mocy wpłynęło na osiągi auta.

Najważniejsze zmiany dotyczą jednak wyglądu auta, bo w tym właśnie specjalizuje się tuner z Erftstadt. Jak widać, styliści zdecydowali się na dwie barwy nadwozia. Co ciekawe, taki efekt uzyskano dzięki foliom, które bez żadnych problemów można usunąć, powracając do oryginalnego koloru. Całość spoczęła na 22-calowych felgach z oponami Pirelli Zero Scorpion w rozmiarze 295/30.

Optymistyczne plany CoverEFX mówią o 500 egzemplarzach specjalnego wydania Volkswagena Touareg W12 Sport Edition. Zważywszy na cenę, która wynosi 140 500 euro oraz pojawienie się nowego Touarega na rynku, jest to raczej niemożliwe.

Marek Sworowski

Volkswagen Tiguan z pazurem - ZOBACZ TUTAJ

Passat spalił 3,08 l/100 km - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Volkswagen Passat - ogłoszenia

Więcej o: