Genewa 2010 | Gazal 1

Chociaż nazwa może być myląca, to nie jest wytwór inżynierów z Niżnego Nowogrodu. Gazal powstał na Uniwersytecie Króla Sauda w Arabii Saudyjskiej
Gazal 1 Projekt powstał przy współudziale firm Magna Steyr i Studiotorino. Gazal 1 to koncepcyjny samochód terenowy, który powstał na Uniwersytecie Króla Sauda w Arabii Saudyjskiej. Chociaż nazwa może być myląca, to nie jest wytwór inżynierów z Niżnego Nowogrodu. Gazal powstał na Uniwersytecie Króla Sauda w Arabii Saudyjskiej. Trudne warunki terenowe w kraju - dużą jego część zajmują pustynie żwirowe i piaszczyste - powodują, że Saudyjczycy lubią samochody z napędem na cztery koła. Są one do tego stopnia popularne, że gdy na miejscowym Uniwersytecie planowano stworzyć projekt nowego samochodu, padło właśnie na SUV-a. Projekt powstał przy współudziale firm Magna Steyr (strona techniczna) i Studiotorino (stylistyka). Jego założenia zostały dostosowane do gustu i potrzeb klientów w tym regionie świata. Prace rozpoczęto od badań marketingowych, następnie rozpoczęto projektowanie samochodu. Zaprezentowany w Genewie egzemplarz to jeszcze studium, gotowy do jazdy prototyp ma zostać zbudowany do końca tego roku.

Trudne warunki terenowe w kraju - dużą część kraju zajmują pustynie żwirowe i piaszczyste - powodują, że Saudyjczycy lubią samochody z napędem na 4 koła. Są one do tego stopnia popularne, że gdy na miejscowym Unwersytecie planowano stworzyć projekt nowego samochodu, padło właśnie na SUV-a.

Projekt powstał przy współudziale firm Magna Steyr (strona techniczna) i Studiotorino (stylistyka). Jego założenia zostały dostosowane do gustu i potrzeb klientów w tym regionie świata. Prace rozpoczęto od badań marketingowych, następnie rozpoczęto projektowanie samochodu. Zaprezentowany w Genewie egzemplarz to jeszcze studium, gotowy do jazdy prototyp ma zostać zbudowany do końca tego roku.

Więcej o Gazalu można dowiedzieć się z poniższego filmu. Serdecznie zapraszamy do jego obejrzenia.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Genewa 2010 | RAV4 - nowe spojrzenie

Więcej o: