Genewa 2010 | Dwie twarze Evory

Podczas salonu w Genewie na stoisku Lotusa można było obejrzeć dwie wersje koncepcyjne modelu Evora, hybrydową i karbonową
Dwie twarze Evory Lotus na karbonowej diecie Podczas salonu w Genewie na stoisku Lotusa można było obejrzeć dwie wersje koncepcyjne modelu Evora, hybrydową i karbonową. Podczas salonu w Genewie na stoisku Lotusa można było obejrzeć dwie wersje koncepcyjne modelu Evora, hybrydową i karbonową. Wbrew pozorom obie wersje mogą przysporzyć fanów motoryzacji o gęsią skórkę. Opisywany już przez nas Lotus Evora 414E dysponuje mocą ponad 400 KM generowanych przez dwa silniki elektryczne. Drugi egzemplarz nazwany Carbon to nic innego, jak Evora odchudzona za pomocą włókna węglowego użytego do jej budowy. Z tego lekkiego i wytrzymałego materiału zrobiono m.in. dach, dyfuzor, progi i przedni spoiler. We wnętrzu włókno nie jest tak widoczne jak na zewnątrz, znajdziemy je na tunelu środkowym i jako wstawki w drzwiach. Poza tym do wykończenia wnętrza użyto perforowanej skóry i alkantary. Uzupełnieniem wyglądu są 19-calowe felgi z oponami 235/35 z przodu i 285/30 z tyłu.

Wbrew pozorom obie wersje mogą przysporzyć fanów motoryzacji o gęsią skórkę. Opisywany już przez nas Lotus Evora 414E dysponuje mocą ponad 400 KM generowanych przez dwa silniki elektryczne (więcej tutaj). Jak widać jazda autem elektrycznym nie musi być nudna.

Drugi egzemplarz nazwany Carbon to nic innego, jak Evora odchudzona za pomocą włókna węglowego użytego do jej budowy. Z tego lekkiego i wytrzymałego materiału zrobiono m.in. dach, dyfuzor, progi i przedni spoiler. We wnętrzu włókno nie jest tak widoczne jak na zewnątrz, znajdziemy je na tunelu środkowym i jako wstawki w drzwiach. Poza tym do wykończenia wnętrza użyto perforowanej skóry i alkantary. Uzupełnieniem wyglądu są 19" felgi z oponami 235/35 z przodu i 285/30 z tyłu.

Niestety Lotus nie podaje o ile kilogramów udało mu się odchudzić Evorę za pomocą diety karbonowej. Zapraszamy do galerii.

Marcin Lewandowski


ZOBACZ TAKŻE:

Lotus wraca do gry? - ZOBACZ TAKŻE

Samochody: Lotus - ogłoszenia
Więcej o: