Pininfarina Alfa Romeo 2uettottanta

To jeden z niewielu przypadków, kiedy rzeczywiste auto wygląda lepiej niż promujące go szkice. 2uettottanta jest kolejnym potwierdzeniem niepowtarzalnego stylu i wspaniałego smaku projektantów studia Pininfarina

Uwodzicielski roadster to jeden z trzech jubileuszowych prototypów zaprojektowanych dla Alfy Romeo z okazji setnych urodzin włoskiej firmy. Studia Bertone, Giugiaro oraz Pininfarina właśnie, przygotowały swoje propozycje następców odpowiednio modeli Brera, 159 oraz Spidera. Prototyp przygotowany przez Pininfarinę jest dla jego twórców podwójnie ważny. W ten sposób legendarne studio postanowiło uczcić także okrągłą, osiemdziesiątą rocznicę powstania ("ottanta" to po włosku "osiemdziesiąt").

Z nazwy można również wywnioskować, że 2uettottanta nawiązuje do modelu Spider Duetto, zaprezentowanego w 1966 roku podczas salonu samochodowego w Genewie. Współczesny prototyp mierzy 4,21 metra długości, 1,80 metra szerokości i 1,28 metra wysokości, a rozstaw jego osi to 2,5 metra. Dwuosobowe auto napędzane jest umieszczonym wzdłużnie, turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1750 cm3. To z kolei może być odwołaniem do Spidera 1750 z końca lat sześćdziesiątych.

O wyglądzie Alfy Romeo 2uettottanta - jak zresztą o większości modeli zrodzonych w studiu Pininfarina - możnaby opowiadać godzinami. Lepiej jednak po prostu obejrzeć zdjęcia pięknego prototypu. Zapraszamy do galerii oraz do obejrzenia znajdującego się poniżej filmu.


Bartosz Sińczuk

ZOBACZ TAKŻE:

Alfa Romeo 159 - zapomniana piękność - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Alfa Romeo Spider - ogłoszenia

 

Więcej o: