Genewa 2010 | Nowy Sportage

Podczas salonu samochodowego w Genewie Kia zaprezentuje oficjalnie nową generację małego SUV-a, model Sportage

Bliźniacze modele Kii nie są tak "bogato" stylizowane, jak Hyundaie, ale na szczęście Kia nie jest piątym kołem u wozu Hyundaia i także ma swój styl. Sportage to kolejny model marki Kia, po którym widać nowy wygląd charakterystyczny dla koreańskiej marki.

Pierwsze spojrzenie na kształty nowego Sportage'a mieliśmy przy okazji wycieku z Biura Patentowego, gdzie Kia zastrzegła wygląd nadwozia swojego SUV-a (więcej tutaj). Teraz mamy już potwierdzenie i możemy obejrzeć auto "w kolorze".

Bliźniakiem Sportage'a jest Hyundai ix35, jednak podobieństwo zdradzają jedynie techniczne. Nie ma jeszcze potwierdzonych informacji dotyczących silników jakie znajdą się pod maską, ale można przypuszczać, że będą identyczne jak w przypadku Hyundaia. Tam podstawowa jednostka ma 1,6 l pojemności i dzięki doładowaniu osiąga 140 KM mocy. Oszczędną alternatywą jest wysokoprężny silnik 1,7 l osiągający 115 KM.

Debiut nastąpi podczas marcowego salonu samochodowego w Genewie, lecz jest duże prawdopodobieństwo, że jeszcze w tym miesiącu Kia odkryje wszystkie karty.

Marcin Lewandowski                                                                               Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

Kia Venga: za ciosem - PIERWSZE JAZDA NOWĄ KIĄ

Samochody: Kia Picanto - ogłoszenia

Więcej o: