Londyńskie taksówki w Warszawie

Już niebawem panorama stołecznych ulic nieco się urozmaici. Na podbój Warszawy wyjadą bowiem charakterystyczne, "londyńskie" taksówki

Na warszawskie ulice wyjadą takie same klasycznie wyglądające taksówki, jakie dziś zobaczyć można w każdym większym brytyjskim mieście. To model TX4 (więcej szczegółów tutaj), produkowany przez London Taxi International - w prostej linii następca kultowego Austina FX4.

- Wielu ludzi w Polsce z niecierpliwością czeka na ten pojazd. Początkowo będzie on obsługiwany przez jedną z wiodących korporacji (Wawa Taxi), dla której stanie się on taksówką najwyższej jakości obsługi - zdradza Jacek Kurowski, oficjalny przedstawiciel The London Taxi w Polsce.

TX4 oferuje miejsca siedzące dla pięciu pasażerów, a wydzielony przedział dla kierowcy zapewni im dodatkowo większą wygodę i prywatność niż w przypadku zwykłych aut osobowych z kogutem TAXI. Jest też dobra wiadomość dla osób niepełnosprawnych - auto posiada w standardzie takie rozwiązania jak wysuwana rampa i miejsce do przypięcia wózka inwalidzkiego.

Taksówki, które wyjadą na polskie ulice, będą składane w Chinach. Przedstawiciele firmy zapewniają jednak, że nie ma to negatywnego wpływu na jakość aut, a pozwala znacząco obniżyć koszty ich produkcji.

- Produkujemy taksówki w Zjednoczonym Królestwie od ponad 60 lat i nikt nie ma większej od nas wiedzy o taksówkach. Produkcja w Chinach dodaje nam teraz bardziej globalnego wymiaru, więc naszym celem jest sprzedaż the London Taxi na całym świecie. Polska jest pierwszą europejską stolicą, w której promujemy the London Taxi w 2010 roku, i jesteśmy przekonani, że nie będzie ostatnią. W 2009 sprzedawaliśmy pojazdy w Niemczech, Hiszpanii, Austrii, Serbii i Kosowie - dodaje Matthew Cheyne, dyrektor rozwoju dla rynku międzynarodowego w London Taxi Company.

Na dziś zapowiedziano specjalną, inauguracyjną prezentację auta. Odbędzie się ona o godzinie 17 w znajdującej się niedaleko lotniska Okęcie siedzibie firmy Motortest.

- Ludzie zasługują na wybór inny niż tylko lokalne, tanie, małe taksówki lub drogie limuzyny. Teraz mogą także wybrać the London Taxi z profesjonalną obsługą klasy światowej. Polacy otrzymują fantastyczny, unikalny pojazd, wspaniałą obsługę, profesjonalnych kierowców oraz własną, prywatną przestrzeń w taksówce. - zapowiada Jacek Kurowski.

Cóż, nie pozostaje nam nic innego jak życzyć, aby już niebawem z równie wielkim entuzjazmem o "londyńskich" taksówkach mogli wypowiadać się mieszkańcy Warszawy i goście odwiedzający stolicę.

Bartosz Sińczuk                                                                                Jesteśmy też na Facebooku i Blipie

ZOBACZ TAKŻE:

Jaguar XJ już w Polsce - ZOBACZ TUTAJ

Samochody: Jaguar - ogłoszenia

Więcej o: